bg

Archiv aktualit za rok

Chci si prohlédnout:
24.5.2019 1.kolo ligy za námi, tento víkend mládežnické Přebory Prahy

V sobotu a neděli odstartoval nový ročník ligových soutěží úvodním 1.kolem. Družstva "A" cestovala v sobotu do Třebíče, "B" družstva v neděli do Sušice.

V Třebíči dopadla obě družstva totožně a to na 6.místech. Nejvýrazněji se bodově prosadil Honza Koutník (19 b.) a Katarína Beľová (19,5 b.).

V Sušici obsadily ženy taktéž 6.místo, avšak muži skončili na posledním osmém místě, což by znamenalo účast v baráži o setrvání ve II. lize. Nejvíce bodoval mezi muži Vašek Brůha (8,25 b.) a u žen Kristýna Coufalová (15 b.).

Tento víkend je na programu Přebor Prahy juniorů a dorostu, který se koná v Edenu. Kromě těchto kategorií se uskuteční i Přebor v hodu kladivem mužů a žen.

Všem držíme palce a přejeme pěkné výkony! :-)

(Benda Ondřej)

20.5.2019 Moira Stewartová v Karlsruhe v novém oddílovém rekordu!

Do německého Karslruhe vyrazila v sobotu Moira, aby zde absolvovala mítink Lange Laufnacht v běhu 5000 m. Závod to byl v jejím podání opět výtečný, neboť si časem 15:53.83 doběhla nejen pro třetí místo, ale i pro vylepšení osobního/oddílového rekordu.

Kromě ní se představil na dráze i její bratr Gerron, který zaběhl stejnou trať za 15:27.06, čímž si vylepšil osobák skoro o minutu.

Oběma gratulujeme :-)

(Benda Ondřej)

13.5.2019 Propršené a mrazivé pražské Přebory mužů a žen

O uplynulém víkendu se konal Přebor Prahy dospělých a počasí tedy závodníkům vůbec nepřálo. I tak se naším bojovníkům podařilo sklidit 13 medailí.

Tomáš Nevole byl s časem 10.92 s nejrychlejší v rámci všech rozběhů na 100 m a jelikož finále se kvůli silnému dešti nekonalo, získal netradičně zlatou medaili už za rozběh. Přebornicí Prahy se dále stala Terka Fraňková na čtvrtce za výkon 59.41 s, Zuzka Kubicová brala zlato z disku i z vrhu koulí (44.34 m a 11.19 m). Teprve dorostenec Adam Starý zvítězil v tyčkařském sektoru a za pěkný výsledek 378 cm bral svou první dospělou placku.

Titulem přeborníka Prahy se může pyšnit rovněž Michal Řežábek, který zvítězil v běhu na 3000 m překážek v čase 9:56.17. Druhý za ním doběhl Martin Kostohryz (10:07.03) a získal tak pro náš oddíl další medaili. Zlato a stříbro jsme brali také v ženských štafetách 4x 100m. Tuto disciplínu disciplínu vyhrála sestava Hymplová-Kubicová-Kaletová-Gaigrová za čas 49.90 s, na druhé pozici doběhly holky ve složení Volfová-Rajmonová-Fraňková-Šimůnková v čase 50.62 s. Třetí stříbro pro Spartak vybojovala další žena, Verča Macháčková na trati 400 m překážek za výkon 67.71 s.

O tři bronzy se postarali naši běžci. Markéta Novotná skončila na třetí pozici na patnáctce v osobáku 4:59.97 (Katarína Beľová MS 4:44.03), Zdíška Kučerová byla třetí na trojce také v osobáku 10:55.91 a ve stejné disciplíně skončil bronzový také Gerron Stewart za čas 8:53.93, což je také jeho dosavadní maximum.

Děkujeme všem závodníkům, kteří to ani v nepřízni počasí nevzdali a přišli bojovat :-) Gratulujeme všem k získaným medailím, k osobním rekordům a k povedeným výsledkům. A komu se tolik nedařilo nebo kvůli nemoci nemohl nastoupit, tomu, ale i všem ostatním, přejeme hodně štěstí v dalších závodech!

Děkujeme Moiře za fotky, celou fotogalerii najdete zde.

(Kubicová Zuzana)

6.5.2019 Regina Procházková 4. na MČR v maratonu!

V pražských ulicích včera proběhl 25.ročník pražského maratonu. Regina Procházková navázala na rychlý čas z pardubického půlmaratonu a i teď si vylepšovala své maximum.

V mistrovském závodě žen obsadila sice neoblíbené čtvrté místo, když si vylepšila osobní, resp. oddílový rekord o 7 minut na hodnotu 2:48:57. Od bronzové medaile jí dělilo 50 vteřin. Jedná se však o její nejlepší umístění, na které zatím v rámci MČR dosáhla.

Gratulujeme a těšíme se na výkony na dráze :-)

(Benda Ondřej)

27.4.2019 Moira Stewartová obhájila titul na 10.000 m!

V Břeclavi si dnes pro již 4. titul mistryně ČR na této trati doběhla Moira v novém osobním a oddílovém rekordu 33:24.58 (loni 33:41.17). Závod žen vyhrála skoro o 3 minuty, posunula se na 6. místo dlouhodobých tabulek ČR a zároveň splnila výkonnostní požadavek pro start na EP v běhu na 10.000 m, který se uskuteční v červenci v Londýně.

Gratulujeme Moiře i jejímu trenérovi Vaškovi Janouškovi :-)

(Benda Ondřej)

15.4.2019 Výtečné časy běžců na MČR v půlmaratonu

V Pardubicích proběhl v sobotu domácí republikový šampionát v půlmaratonu. Předvedli se i naši běžci, kteří zaznamenali osobní rekordy a výrazně se zapsali do historických tabulek našeho klubu.

Nejlepšího umístění dosáhla Regina Procházková, jenž doběhla osmá v čase 1:21:22, což je zároveň nový oddílový rekord! Na desátém místě doběhla Eliška Auersvaldová (1:30:11) a zařadila se na šesté místo dlouhodobých tabulek.

Ani Miloš Auersvald se nenechal zahanbit, a doběhl tak jako jeho sestra na místě desátém, avšak jeho čas 1:11:06 znamená historicky druhý nejlepší výkon spartakovské historie (rekordman Eddie Stewart 1:08:25).

Gratulujeme ke krásným výkonům i umístěním a přejeme hodně štěstí do dalších závodů!

(Benda Ondřej)

30.3.2019 Moira Stewartová 70. na krosovém MS!

Ve 13 hodin se postavila v Aarhusu na start Moira, aby se poprala o co nejlepší umístění v mistrovském závodě žen na 10 km. Po prvním kole, kde probíhala na 53. pozici se v dalším průběhu závodu pohybovala okolo 75. příčky a v závěrečném kole vylepšila svou pozici na konečné 70. místo.

Závodu jasně vládly běžkyně afrického kontinentu, avšak při porovnání s ostatními běžkyně z Evropy byla Moira hodnocena jako 19. nejlepší.

Po sedmi účastech na ME to byla pro Moiru na světovém šampionátu premiéra a závod pro atletika.cz zhodnotila následovně: "V dnešním závodě se řada soupeřek poprala s náročnou tratí lépe než já. Kopce, které nás na ní čekaly, byly mnohem prudší než vypadaly. Na druhou stranu si odvážím pár cenných skalpů, takže umístění beru. Vím, že jsem dnes běžela nejlíp, jak jsem mohla a na víc to bohužel nestačilo.".

Moiře a jejímu trenérovi Vaškovi Janouškovi gratulujeme k umístění a přejeme plno sil do dalšího tréninku :-)

(Benda Ondřej)

28.3.2019 Moira s Vaškem odletěli na MS v krosu

Do dějiště světového šampionátu v přespolním běhu dnes odletěla spartakovská reprezentační minivýprava, neboť kromě Moiry jede již jen její trenér Vašek Janoušek.

V sobotu to bude pro náš klub historická chvíle, neboť se bude jednat o první start spartakovského atleta na dospělém MS.

Šťastnou cestu a držíme palce :-)

(Benda Ondřej)

26.3.2019 MS v krosu již tuto sobotu

MS v krosu s účastí Moiry Stewartové se nezadržitelně blíží :-)

Více k nadcházejícímu světovému šampionátu v dánském Aarhusu si můžete přečíst zde.

Moira pod vedením Vaška Janouška absolvuje finální část přípravy, tak držíme palce, ať se vše vydaří.

(Benda Ondřej)

25.3.2019 Přípravkové halové závody ve Stromovce

Čtvrtek 21.3. nebyl jenom dnem Běžeckých nadějí a Sportovců roku. Proběhl také 2. ročník halových veřejných závodů pro přípravku a naši malí atleti a atletky statečně bojovali a dokonce padlo i několik medailových umístění!

Dařilo se spíše děvčatům. Ve sprintu na 60 metrů se na čtvrceném 2. místě umístily Majda Vlasáková a Linda Plačková, která se na stejný stupínek postavila i za svůj výkon ve skoku dalekém. Pro 3. místo si pak doběhla na šestistovce Julča Rybářová. Na závěr se běžely štafety 6x200 metrů, kde jen velmi těsně za bronzem zaostala štafeta ve složení Tobiáš Maxa-Majda Vlasáková-Kuba Novotný-Julča Rybářová-Ondra Škopek-Lucka Dobrá. Mezi chlapci se asi nejlépe dařilo Jirkovi Ulrychovi a Filipu Schickovi, kteří se umístili v první osmičce v běhu na 600 metrů.

Všem patří velikánská pochvala!

(Ondrková Hana)

24.3.2019 Vyhlášení Poháru Pražských Běžeckých Nadějí

Ve čtvrtek 21. 3. proběhlo mimo vyhlášení nejlepších sportovců Prahy 4 také vyhlášení Poháru Pražských Běžeckých Nadějí. Ocenění si odnesl Lukáš Mareš za první místo ve své věkové kategorii i za chlapecké kategorie celkově. Radek Neumann zazářil také na prvním místě a třetí místo přidala Bára Kličková.

Všem gratulujeme!

(Kocánek David)

22.3.2019 Chodec Vladimír Kánský Sportovcem/seniorem roku 2018 Prahy 4

Ve čtvrtek 21.3. proběhlo vyhlášení sportovce roku 2018 Prahy 4.

V každé kategorii se do nejužšího výběru dostali čtyři sportovci, mezi které se za "Sportovce/seniora" probojoval Vláďa Kánský, za "Sportovkyni roku" běžkyně Moira Stewartová a do kategorie "Naděje čtyřky" se mezi čtyři nejlepší dostal sprinter Mirek Kozák - tam ocenění získali všichni.

V kategorii seniorské vyhrál náš chodec Vláďa Kánský!

Gratulaci, květiny a trofej převzal od starosty Prahy 4 Petra Štěpánka.

Gratulujeme. (Stewartová Miriam)

15.3.2019 Přihlášky na letní soustředění v Liberci

Ahoj všem. Letos máme snad příjemnou změnu, pojedeme na soustředění na krásný stadion do Liberce. Termín od 3.8. do 10.8.2019.

Ubytování i strava bude zajištěna v hotelu a ubytovně Hotel Arena. Máme předběžně rezervováno 60 míst. Opět platí pravidlo, kdo se přihlásí dřív, ten jede. Proto neváhejte s přihlašováním. Cena ubytování včetně plné penze je 690 Kč za noc (4830 Kč). Pronájem stadionu je pro aktivní závodníky v soutěži družstev hrazen oddílem, stejně tak máme naplánováno i jednu návštěvu welness. Případní nezávodící zájemci si pronájem stadionu hradí ze svého (+300 Kč).

Termín přihlášení je do čtvrtka 28.2.2019. Platbu je pak potřeba provést do konce března (při odhlášení do konce června se vám případně peníze vrátí). V případě velkého zájmu budou upřednostňováni zájemci o celý pobyt.

Informace o platbách Vám budou rozeslány a řád soustředění bude doplněn.

Přihlašování probíhá klasicky po přihlášení v termínové listině. (Benda Ondřej)

10.3.2019 Mistrovství ČR veteránů v hale

V sobotu 9. března si v hale zazávodili i veteráni. Zlato si vyběhla Denisa Severová na půlce, stříbro si vyšlapal Vláďa Kánský na trojce (připomínáme, že se za 14 dní zúčastní MS v hale v Polsku, držte palce), pro bramboru si vyskočil Milan Štefl a páté místo si vyběhl Lukáš Severa na patnáctce. Stříbrnou medaili si ještě Denisa vyzávodila při předávání kolíku ve smíšené štafetě 4 x 150 m. Honza Zedník si na chvilku vyběhl z kanceláře na šedesátku.

Nutno zde vyzdvihnout, že na konání veteránského mistrovství se vždy velmi podílí naši Honza Zedník, Věra Balážová a Helena Fanturová.

(Stewartová Miriam)

10.3.2019 Meziměstské utkání mladšího žactva

Lukáš Mareš dnes závodil za družstvo Prahy v meziměstském utkání mladšího žactva v Ostravě.

Na 300 m doběhl na třetím místě v čase 43,09 (PB). V dálce Lukáš zapsal také třetí místo (490 cm). Celkem vybojoval pro tým Prahy 12 b. a přispěl tak k celkovému vítězství družstva před Ostravou, Brnem a Bratislavou.

Původně měl nastoupit i Matyáš Lukeš, který se musel ze závodu omluvit z důvodu zraněného kotníku.

Lukášovi i všem ostatním pražským závodníkům gratulujeme!

Foto: M. Mareš

(Kocánek David)

7.3.2019 Ocenění pro Ondřeje Fraňka

Sprinter Ondra Franěk závodící za Spartak a trénující u Jardy Kubici, byl vyhlášen nejlepším juniorem. Ondra získal na loňském ME juniorů v bulharské Sofii celkem čtyři cenné kovy a během sezóny 2018 vylepšil juniorské rekordy neslyšících na 100 i 200 m (11,25 a 22,95).

Gratulujeme :-)

Záznam ČT Sport z vyhlašování naleznete zde (čas 15:50).

(Benda Ondřej)

3.3.2019 Zlatá medaile na MČR žactva

Dobré zprávy z Ostravy!

Zlato z MČR si odveze Jirka Češka! Skvělý výkon takticky i časem 2:05.89 (PB). Sedmé místo dnes vybojoval také Martin Gajda na 3000 m v osobním rekordu 10:29.59. A již v sobotu se s tyčí pral Michal Jára. Jeho výkon 275 cm stačil na deváté místo.

Gratulujeme!

(Koutník Jan)

1.3.2019 O víkendu MČR žactva

O víkendu se závodí nejen v Glasgow! Zítra odpoledne se v Ostravě na MČR žactva představí dva kluci ze SP4! Michal Jára bude skákat o tyči. Pokud se mu povede, má jistě ambici skočit přes 320 cm a bojovat o umístění v top 10. A Jirka Češka se pokusí postoupit z rozběhu na 800 m do nedělního finále :-). (Koutník Jan)

28.2.2019 Přebory mladšího žactva

Vrchol halové sezóny mladšího žactva byl pro naše závodníky velice úspěšný!

Zlatou medaili vybojoval ve skoku do dálky Matyáš Lukeš výkonem 542 cm (PB). Ve stejný den k tomu přidal druhé místo v běhu na 60 m př. s časem 9,67 (PB). V obou těchto disciplínách bude Matyáš reprezentovat družstvo Prahy v meziměstském utkání, které proběhne příští víkend v Ostravě.

Do Ostravy se podívá i druhý na 300 m – Lukáš Mareš. Pro stříbro si doběhl časem 43,25 (PB).

O poslední, bronzovou medaili, se postarala smíšená štafeta 4×200 m ve složení: Bára Kličková, Věra Malinská, Matyáš Lukeš a Lukáš Mareš. Čas byl bezvadný – 1:55,00.

Další umístění v první dvanáctce:

    4. místo – Lukáš Mareš, 150 m, 20,31 (v rozběhu PB 20,08)
    4. místo – Filip Starý, 60 m př., 11,16 (PB)
    6. místo – Honza Koverdynský, dálka, 421 cm
    9. místo – Lukáš Vacek, koule, 7.62 (PB)
    12. místo – Filip Starý, 60 m, 11,16 (PB)

Mnoho dalších našich závodníků si vylepšilo osobní rekordy. Všem gratulujeme! Už zanedloho čeká naše družstva mladších žáků úvodní kolo MPD – přespolní běh. (Kocánek David)

24.2.2019 Kája Brůhová bronzová v novém oddílovém rekordu!

Mistrovství ČR mládeže je za námi a našim závodníkům se bohužel příliš nedařilo. Úsměv na tváři nám ale vykouzlila Kája Brůhová, která v koulařském sektoru rozjela svoji "šou". V pátém pokusu se dokázala nejlépe zkoncentrovat a vrhla koulí za dvanáctimetrovou hranici. Výkon 12.05 m znamená nový osobní rekord, ale také nový oddílový rekord juniorek. Ten měl doposud hodnotu 11.87 m a v roce 2008 se o něj postarala Zuzka Kubicová. Karlička tímto výkonem vybojovala třetí pozici a získala tak svou první republikovou medaili! Od léta se připravuje pod vedením Martina Pěkného, sprintersky ho doplňuje Jaroslav Kubica.

Pěkná šestá místa obsadily skokanky. Bára Kordíková se o toto umístění postarala v tyčkařském sektoru za pro ni stabilní 3 metry. Jejími trenéry jsou Kristýna Fetterová a Jarda Kubica. Ema Kaletová zdolala laťku ve výšce 160 cm a mezi výškařkami dorostenkami brala 6. místo.

Ema závodila také v dálce, výkon 5.26 m ale stačil jen na 12. příčku. Na hladké dvoustovce si zaběhla sezónní maximum 26.20 s a skončila celkově třináctá. Trénuje střídavě ve sprinterské skupině Jardy Kubici a skokanské skupině Ládi Fraňka.

Štafeta dorostenek v sestavě Hymplová-Kaletová-Šmeralová-Hrdličková zaběhla čas 1:47.40 a v těžké konkurenci vyběhla 9. místo.

A jak si vedli kluci? Filip Macháček zaběhl šedesátku za 7.25 s a umístil se na 16. místě. Ostatním našim borcům se ale šampionát nevydařil. Bořek Pešta vlivem bolesti zadního stehenního svalu nemohl nastoupit, Mirek Kozák nebyl po zranění z pražských přeborů zdaleka stoprocentní a juniorská štafeta se tak rozpadla. Sprinterovi Šimonovi Bohmanovi a koulaři Pavlu Kordíkovi se premiéra dorostenecké MČR také nepovedla. Šimon 200 m za 24.43 s, Pavel v kouli 12.14 m a třinácté místo. Věříme ale, že to oba borce s odstupem času posílí a i tyto méně šťastné zkušenosti je v dalších závodech posunou dál.

Karličce a všem spokojeným závodníkům moc gratulujeme. Všem potom přejeme hlavně pevné zdraví v jarní přípravě a těšíme se na letní sezónu!!!

(Kubicová Zuzana)

24.2.2019 Moira Stewartová stříbrná na skotském šampionátu

Již jistá účastnice světového šampionátu v krosu Moira Stewartová si zpestřila přípravu, když se zúčastnila mistrovství Skotska v krosu.

Na šampionátu v rodné zemi svého otce nestačila úřadující republiková šampionka jen na britskou olympioničku a bývalou juniorskou mistryni světa v běhu na 1500 metrů Stephanii Twellovou a odvezla si tak z Falkirku stříbrnou medaili.

Gratulujeme!

(Benda Ondřej)

22.2.2019 O víkendu proběhne MČR juniorů a dorostu

O tomto víkendu nás čeká další republikový šampionát, tentokrát se o medaile budou prát atleti z dorostenecké a juniorské kategorie a to v pražské hale Otakara Jandery ve Stromovce.

Spartakovské barvy bude hájit 11 závodníků. Premiéru dorosteneckého MČR zakusí Pavel Kordík v koulařském sektoru a Šimon Bohman na trati 200 m. Na stejné trati se předvede i další sprinter Mirek Kozák. Mezi juniory budeme mít dva zástupce. Filip Macháček se bude o nejlepší letošní výkon rvát na nejkratším sprintu, trať 60 m čeká i na Bořka Peštu, kterému se ale do cesty postaví 5 překážek.

Nejvíce disciplín absolvuje dorostenka Ema Kaletová, čeká ji 200 m, skok daleký a skok do výšky. Mezi juniorkami se představí ostřílené borkyně, v tyčkařském sektoru bude zápolit Bára Kordíková, ve vrhu koulí se nám pak předvede Kája Brůhová.

V závěru mistrovství nastoupí ke štafetě 4x 200 m také dvě spartakovské sestavy. Za dorostenky Terka Hymplová, Verča Hrdličková, Sofie Gucfová a Ema Kaletová, za juniory Bořek Pešta, Filip Macháček, Šimon Bohman a Mirek Kozák.

Těšíme se na pěkné výkony a budeme držet palce u streamu!

(Kubicová Zuzana)

20.2.2019 MČR mužů a žen v Ostravě

V sobotu se na domácím vrcholu halové sezóny ve vítkovické hale představili dva naši borci - Petr Pavlišen a Honza Koutník.

Petr nastoupil do druhého rozběhu na 800 m, kde časem 1:57.36 obsadil páté místo. Celkově při porovnání ostatních rozběhů z toho bylo pro svěřence Vaška Janouška konečné 14. místo.

Honza si zaběhl 60 m překážek. V nervózním prvním rozběhu s 2 DQ za předčasné ulití doběhl jako šestý (8.82) a v konečném pořadí si z Ostravy odvezl 17. místo.

Dalším republikovým šampionátem bude tento víkend MČR juniorských a dorosteneckých kategorií v pražské Stromovce, kde bude ve hře více našich želízek.

Foto: Jiří Kottas (Benda Ondřej)

18.2.2019 Katarína Beľová zlatá a bronzová na M-SR

V Bratislavě na Mistrovství Slovenska si pro další dva cenné kovy doběhla o víkendu Katarína v dresu Atletického klubu ZTS Martin.

Nejprve v sobotu ovládla závod na 1500 m v čase 4:44.03, čímž obhájila své loňské prvenství. V neděli si pak doběhla na trojce pro bronz za čas 10:17.69.

Gratulujeme!

Foto: Slovenský atletický zväz (Benda Ondřej)

17.2.2019 Přebor Prahy staršího žactva

Naše starší žactvo získalo na dnešním Přeboru Prahy 3 cenné kovy a k tomu dalších 8 umístění v nejlepší osmičce.

Jiří Pavel Češka ovládl běh na 800 metrů v čase 2:15.73, Martin Gajda bral stříbro na trojce v PB 10:31.30 a Michal Jára získal bronzovou medaili ve skoku o tyči také v osobáku 3.21 m.

Michal byl ještě 5. v dálce za 534 cm, ve stejné disciplíně skončila 5. také Sára Noasová ve výrazně zlepšeném osobním rekordu 492 cm a na stejné pozici doběhla klučičí štafeta ve složení Jára-Štefka-Schejbal-Češka. Holky v sestavě Stodolová-Saidlová-Noasová-Gucfová skončily šesté. Adam Schejbal se ve skoku do výšky umístil na sedmé příčce, Akin Dissou byl osmý v kouli za 9.24 m. Dvě osmá místa vybojovala Sofi Gucfová ve dvou osobních rekordech - 150 m 20.44 s a 300 m 44.66 s.

Děkujeme všem za bojovné výkony a mnoho překonaných osobáků. Gratulujeme závodníkům, závodnicím, trenérům i trenérkám :-)

(Kubicová Zuzana)

15.2.2019 Moira Stewartová nominovaná na MS v krosu!!!

Po šesti letech bude mít česká atletika zástupce na mistrovství světa v přespolním běhu! Do dánského Aarhusu na konci března vyrazí 29. žena z ME v Tilburgu a vítězka lednového krosu EAA v Roveretu Moira Stewartová.

Do Dánska pocestuje spolu se svým trenérem Vaškem Janouškem, přičemž se bude jednat o historicky první účast spartakovského atleta na dospělém mistrovství světa.

Více o nominaci na světový šampionát se dočtete zde.

Jsme na Moiru i na trenéra Vašíka moc pyšní a budeme držet všechny palce!

(Benda Ondřej)

15.2.2019 O víkendu český a slovenský šampionát!

V ostravské hale proběhne o víkendu MČR mužů a žen. Do bojů ve vítkovické hale se z našich řad zapojí Honza Koutník a Petr Pavlišen.

Honza Koutník se představí na 60 m překážek a rád by si vylepšil letošní čas 8.70. Petr Pavlišen po podzimním přestupu do našich barev poprvé poběží na MČR ve spartakovském dresu a to 800 m. Petrovi to letos běhá, neboť si vylepšil osobák na 1:55.92. Stream z MČR budete moci sledovat na FB Česká atletika.

V bratislavské hale Elán se současně koná Mistrovství Slovenska mužů a žen. I tam budeme mít své želízko v ohni. Katarína Beľová v dresu Atletický klub ZTS Martin bude obhajovat své tituly z loňska na 1500 m a 3000 m. Přenos z M-SR můžete sledovat zde.

Všem držíme palce!

(Benda Ondřej)

12.2.2019 Nabídka nových dresů pro běžce

Ahoj všem!

Pokud by někdo uvažoval o novém dresu (vhodné především pro běžce/běžkyně), tak více info a pro předběžný zájem se mi upište zde.

Pro více podrobností mi pište na mail milos.auersvald@gmail.com.

Až budu mít další info co se možného vyzkoušení velikosti týče dám vědět.

Díky za spolupráci!

Miloš

(Auersvald Miloš)

11.2.2019 Ema Kaletová 7. na vícebojařském MČR, Michal Jára 18.!

Na víkendovém republikovém šampionátu se představili dva naši vícebojařští zástupci – Ema Kaletová a Michal Jára.

Lépe se dařilo Emě, která obsadila v pětibojařské soutěži dorostenek sedmé místo, když poskládala 3257 bodů. Její jednotlivé výkony byly: 60 m př. 9.32 PB, výška 156, koule 10.85, dálka 514, 800 m 2:42.82.

Michal Jára zápolil v sedmibojařské soutěži žáků a při své premiéře na MČR zažil pocity radosti i zklamání. Michal začal perfektně, neboť v prvních třech disciplínách si vytvořil osobní rekordy (60 m 7.92, dálka 523, koule 8.22). Ale pořadím se propadl, neboť nezaložil na výšce :(. I přes tento neúspěch pokračoval v sobotu dále – 60 m př. 9.36, tyč 295 PB, 1000 m 3:08.22 PB. Celkově z toho byl výkon 2988 bodů a 18.místo.

Foto: Jojka.cz (Benda Ondřej)

3.2.2019 Halový Přebor Prahy přinesl našemu oddílu 8 medailí

Dorostenka Ema Kaletová nastoupila na start čtyř disciplín a byly z toho hned dva cenné kovy. Z dálky za nejlepší letošní výkon 548 cm brala stříbro, z výškařského sektoru si pak za 161 cm odnesla zlatou medaili a titul přebornice Prahy.

Naší nejúspěšnější disciplínou se stal jednoznačně vrh koulí. Dorostenec Pavel Kordík potvrdil svou formu a díky pokusu 13.65 m se mohl radovat z vítězství a ze zisku zlaté medaile. Na stupně vítězů ho doprovodil vícebojař Adam Starý (PB 12.49), který v posledním pokusu odsunul na bramborovou pozici svého tréninkového parťáka Adama Žáka. Dařilo se také Káje Brůhové, která zaostala jen pár ceňtáků za svým maximem a s výkonem 11.76 m se v kategorii juniorek umístila na stříbrné pozici. Čtvrtou koulařskou medaili přidala Zuzka Kubicová, za 11.36 cm brala stříbro, ale s výkonem příliš spokojená nebyla.

O jedinou naší sprinterskou placku se postaral Filip Macháček, který si na nejkratším sprintu zaběhl osobák 7.18 s a doběhl si pro bronz. Naše další dva borce doprovází zdravotní problémy. Mirek Kozák se bohužel ve finále šedesátky zranil, Tomáš Nevole se zase vrací po vleklé nemoci. Na druhou stranu se pěkně předvedli Vojta Michal a Šimon Bohman, kteří si ve všech disciplínách zaběhli parádní osobáky.

Další bronz do spartakovské sbírky přidala Zdíška Kučerová na patnáctce za osobní rekord 4:59.25. Blýskl se také její tréninkový kolega Petr Pavlišen. Na osmistovce si zaběhl své dosavadní maximum 1:55.92.

Mnoho dalších našich závodníků předvedlo osobní maxima či letošní nejlepší výkony. Gratulujeme ale všem zúčastněným a děkujeme za pěkné představení. Gratulujeme také jejich trenérům. A těm, kteří budou ještě zápolit na halových MČR, přejeme hodně štěstí. (Kubicová Zuzana)

31.1.2019 Velká Kunratická opět mezi nejlepšími

V rámci vyhlašování TOP běhů za rok 2018 se námi pořádaný závod Velká Kunratická umístil na druhém místě mezi TOP běžeckými akcemi. Za pořadatele přebral ocenění člen organizačního výboru Honza Koutník.

I letos se VK bude samozřejmě konat, a to již po 86. Proto si nezapomeňte poznamenat datum 10. listopadu 2019!

Více o vyhlašování TOP běhů zde. (Benda Ondřej)

29.1.2019 Příspěvky 2019

Příspěvky na rok 2019 je třeba uhradit do 31.1.2019 (Nakládal Tomáš)