bg

Archiv aktualit za rok

Chci si prohlédnout:
10.12.2018 Moira Stewartová 29. na krosovém ME!

Na náročné a velmi členité trati si Moira vedla velice dobře, když v poli 72 běžkyň obsadila při své premiéře mezi dospělými a jako jedna z nejmladších ve startovním poli výtečnou 29. příčku.

Moira svoje vystoupení v Tilburgu okomentovala pro Česká atletika následovně: „Je to lepší umístění, než jaké jsem kdy měla v kategorii „22“. Ačkoli se to možná na první pohled nezdálo, trať byla náročná, už jsme ji měly hodně rozšlapanou a zákruty se v té rychlosti a bahně těžko vybíraly. Soupeřek jsem předběhla i dost papírově lepších, ale mně se běželo dobře, udělala sem si od začátku plus minus nějaké umístění a to jsem držela.“

K umístění Moiře i trenérovi Vaškovi Janouškovi gratulujeme!

Foto: Aleš Gräf (ČAS) (Benda Ondřej)

7.12.2018 Krosová reprezentace odletěla na ME

V pátečních odpoledních hodinách odletěla česká výprava do dějiště Mistrovství Evropy v přespolním běhu, které letos hostí nizozemský Tilburg.

Ve výpravě je i Moira Stewartová se svým trenérem Vaškem Janouškem. Pro Moiru to bude již šestá účast v řadě na této akci, avšak poprvé se postaví na start mimo mládežnické kategorie.

Evropský krosový šampionát vypukne v neděli prvním závodem v 10.45. Moira se postaví na start mistrovského závodu žen však až ve 13.35! K závodu je přihlášeno 81 žen, které čeká trať o délce 8300 m.

Moiře můžete fandit prostřednictvím streamu z evropského šampionátu, který bude dostupný na stránkách EA.

Do Tilburgu držíme palce a přejeme hodně štěstí! (Benda Ondřej)

26.11.2018 MČR v přespolním běhu

V sobotu proběhlo v Kostelci-Alfrédově krosové MČR, kterého se zúčastnili i naši závodníci. O největší úspěch se postarala Moira Stewartová, která si odvezla premiérový krosový mistrovský titul a k tomu i letenku na ME do Tilburgu.

Společně na start mistrovského závodu žen se postavily i Zdíška Kučerová a Eliška Auersvaldová, které doběhly na osmikilometrové trati na 20., resp. 21. místě.

Mezi muži vytrvalci jsme zástupce v Gerronovi Stewartovi, jenž doběhl na 24. místě. Do závodu mílařů na 4 km jsme vyslali dvojici půlkařů Pepa Pavlát a Dominik Pasler. Pepa obsadil 29. místo a Dominik při své premiéře na krosovém MČR doběhl o čtyři místa za ním.

Poslední spartakovskou zástupkyní byla Terka Svobodová, která dokončila závod juniorek na 22. místě. Juniorský závod absolvoval i za nás letos hostující Petr Pavlišen v dresu SK Sporting Příbram, který doběhl na místě třináctém. Další mistrovské závody však už bude Petr běhat v dresu Spartaku, jelikož k nám přestupuje.

Gratulujeme

Foto: Aleš Gräf (ČAS) (Benda Ondřej)

12.11.2018 Poděkování za organizaci Velké Kunratické

Děkujeme moc každému člověku, který se podílel na uskutečnění tradiční Velké Kunratické, která letos slavila 85. narozeniny. Letošní ročník byl parádní, organizace šlapala neskutečně a přálo nám i počasí. Díky, díky, díky! (Kubicová Zuzana)

30.10.2018 1. brigáda na VK

První brigáda na VK se uskuteční 3. listopadu! Hlaste se přes termínovku. Je potřeba připravit prostory pro nejvýznamnější závod pro oddíl. (Koutník Jan)

15.10.2018 Ženy vítězné v utkání Muži-Ženy

Tradiční závěr roku probíhal za krásného teplého počasí babího léta a jediným nedostatkem byla poněkud menší účast diváků, což měla na svědomí malá informovanost o přesunu data akce. O to více bylo na hřišti malých dětí – snad budoucích atletek a atletů klubu. Před utkáním dospělých se i letos konal předprogram žactva kluci vs. holky, ve kterém se z vítězství radovaly mladší žákyně.

Samotné závody mužů a žen probíhaly jako vždy s plným nasazením a na konci sezóny často i s dobrými výkony, o čemž svědčí i překonání rekordů utkání ve třech disciplínách.

Na krátkých překážkách zvítězil Vítek Rejmon při svém teprve druhém letošním startu (návrat po zranění). Dámy na něj sice neměly, ale Týna Coufalová si dala velký osobák a také další 2 holky byly v cíli v osobních rekordech. Martin Kostohryz poznal, že nejsou překážky jako překážky a od steeplu se „stodesítka“ přeci jen liší.

Sprinterský závod znamenal asi největší překvapení dne. Tomáš Nevole i přes výborný finiš nestačil na Zuzku Kubicovou, která překonala 20 let starý ruční čas 10.1 s Veroniky Urbanové a časem 10.18 s stanovila nový rekord utkání. Tomovi tak k výhře chybělo 6 setin vteřiny. Na další děvčata zbyl jen konec pole, i když Ondra Benda porazil Hanku Ondrkovou jenom o tisícinky. V dalších bězích zaběhla děvčata také dobré časy a na startu nechyběl ani veterán Karel Kolečko.

Šestistovka bez našich nejlepších běžkyň byla zajímavá pouze prestižním závodem mezi nyní již trojnásobným vítězem utkání Dominikem Paslerem a sprinterem Tomem Nevolem. Pro kluky to byly jasné body.

V koulařském kruhu padl druhý rekord utkání, když Sebastian Fiala o pouhé 2 centimetry překonal výkon Zdeňka Lamače z roku 2000. Holky po dlouhé době měly v sektoru vážného konkurenta, ale i tak soutěž ovládly. Těsně, ale překvapivě, vyhrála Kája Brůhová v osobním rekordu 11.79 cm.

Výška byla jednoduchým soustem pro naši elitní dvojici, z níž Martin Vaněk zaznamenal třetí letošní zlepšení rekordu utkání, když překonal dosavadní výkon starších kolegů Fraňka a Peřicha o 3 cm. Dámám dost chyběla zraněná Ema Kaletová, kterou "nespecialistky" nedokázaly nahradit.

Dvoustovka byla zajímavým závodem. Vojta si zaběhl velký osobní rekord 26.30 s a dotíral v závěru na Radka (26.05 s). Nicméně ani Hanka neprodala svou kůži zadarmo a nebyla od druhého místa příliš vzdálená. Solidní výkony přinesl i druhý běh.

Diskařské klání, z něhož Zuzka odešla po třech rychlých pokusech na dálku, vyznělo tradičně v jasnou převahu žen. Diskařskou premiéru v dresu Spartaku si odbyl Sebastian a zabodoval.

Dálkařský sektor byl svědkem bitvy, která nakonec znamenala, že před závěrečnou štafetou došlo k vyrovnanému stavu utkání. Při vedení Zuzky Kubicové (491 cm) se v posledním pokusu dostala Hanka Ondrková o pouhý jeden centimetr před Martina Vaňka na 2. místo (473 cm, Martin 622 cm). Toto byla zajisté ta nejnapínavější disciplína letošního klání.

Štafety jsou vždy solí každého utkání a bylo tomu tak i letos. Ženy měly výborné předávky a druhým nejlepším časem historie (49.75 s) tak pánský tým, který si zrovna na předávkách moc nerozuměl, o dost porazily. A to ještě i druhá dámská sestava byla za áčkovou štafetou kluků o menší kus, než byli kluci za vítězkami.

ŽENY TAK PO 4 LETECH OPĚT DOKÁZALY ZVÍTĚZIT. Při závěrečném nástupu muži uznali porážku a svým kolegyním upřímně pogratulovali. Ženy jako vždy předvedly své převleky, tentokrát se vybavily plážovými doplňky. Posuďte sami, jak jim to v závěru utkání slušelo (Kubicová Zuzana)

8.10.2018 Starší žáci osmí na MČR družstev!

Mistrovství republiky družstev staršího žactva se poprvé v historii zúčastnilo družstvo Spartaku Praha 4. V Hranicích na Moravě se sešlo deset týmů. Kluci vybojovali solidní osmé místo! V závěru mrzel bod, který chyběl na družstvo Jeseniovy. Kluci totiž pražského „rivala“ porazili jak v Praze, tak na Mistrovství Čech.

Bodovalo celkem 10 kluků v individuálních disciplínách. To je v republikové konkurenci vždy zdatný počin. Nejlépe bodovali Pavel Kordík (16 b.), Šimon Bohman (12) a Miky Kubala (9.5).

Pro řadu kluků se jednalo o největší závod, který kdy viděli. Byl z nich tedy cítit respekt, zejména když viděli některé z výkonů borců na republikové úrovni. Postupem času se ale oklepali a závodili se vši vervou. Všechny běhy byly ovlivněny silnými poryvy větru, který na rovince foukal navíc do čela. Přesto se s tím někteří popasovali výborně a vytvořili si hezká osobní maxima.

Všechny výkony můžete zkouknout zde.

Klukům nezbývá než poděkovat. Na závody se přes celý rok scházeli pravidelně v plném počtu dvacetičlenného družstva, čímž položili základ postupu na MČR. Jen plná družstva se mohou prát o příčky nejvyšší.

Gratulujeme celému družstvu i trenérskému týmu (Jirka Cikhart, Honza Koutník, Kačka Kuptíková) a přejeme hodně štěstí klukům do dalších sezón! (Benda Ondřej)

3.10.2018 Mistrovství ČR v silničním běhu

V neděli se uskutečnil 122. ročník legendárního závodu Běchovice - Praha, při kterém si běžci rozdělovali medaile v rámci MČR. Na start mistrovského závodu se postavila i pětice našich.

Nejlépe dopadla Klárka Janoušková, která doběhla mezi ženami na skvělém šestém místě (37:29), osmé místo v juniorkách si vyběhla Terka Svobodová (44:45). Gerron Stewart obsadil 28.místo (34:20), Michal Řežábek 38. (35:33) a Petra Jeníková 22. (46:18).

Ve veřejném závodě se ještě představili Mirek Polan (42:59), Denisa Severová (44:05), Kája Jeníková (50:19), Vladimír Kánský (53:50) a Ilona Koubková (56:13).

Gratulujeme! (Benda Ondřej)

2.10.2018 Družstvo juniorů osmé v ČR

O státním svátku 28.9. proběhlo v pražském Edenu Mistrovství ČR družstev juniorů a juniorek. Naši junioři skončili v těžké konkurenci na osmém místě.

Nejvíce bodů pro Spartak získal sprinter Tomáš Nevole, který přispěl 16,75 body. Za ním se dle bodového zisku umístil Bořek Pešta 11,75 body a třetím bodmanem se stal běžec Petr Pavlišen s 8,5 body.

Velký osobní rekord předvedl Ondra Franěk, který zaběhl hladkou stovku za 11,25 s.

Děkujeme všem za jejich nasazení - především ve štafetách!

(Kubicová Zuzana)

30.9.2018 Stříbro a bronz z vícebojařských přeborů žactva!

Adam Jaroš postupoval devítibojem s přehledem a dokončil v osobním rekordu 4666 bodů. Řadí ho to na 3. místo žákovských dlouhodobých tabulek SP4. 100 m př. = 14,83 - disk = 33,54 m (PB) - tyč = 290 cm - oštěp = 35,23 m (PB) // 60m = 7,80 s - dálka = 534 cm - koule = 10,38 m - výška = 163 (PB), 1000 m = 3:02,73 (PB). Za povšimnutí stojí vždy všechny osobní rekordy - zlepšení ve vrzích, ale i výšce, která je v devítiboji až předposlední disciplínou!

Adél Šimůnková si vylepšila osobní sedmibojařský rekord o celý jeden bod na 3799 bodů. Zlepšení oproti svému dosavadnímu vícebojařskému maximu předvedla hlavně druhý den, kdy skočila 495 cm do dálky, oštěp hodila na 20,40 m (PB), a 800 m dobojovala za 2:52,67. Třetí místo uhájila těsně, jen o tři body před dotírající závodnicí Slavie. Jediný osobák si ale vytvořila právě v oštěpu, proto celkový posun jen o bodík.

Neztratili se ani ostatní závodníci! Pavel Kordík předvedl, že není jen vrhačem. Medaile mu unikla až na kilometru, kde ho kluci z Jeseniovy a USK přeběhli, ale i tak bral skvělé 5. místo za 4284 bodů. Šimon Bohman dokončil 12. (3861), Mike Dallal 13. (3734). A pak už ročníky 2004 - 17. Honza Král (3613), 21. Michal Jára (3378). Mikuláš Kubala víceboj nedokončil pro bolest zad.

Viky Šmeralová se umístila na hezkém 13. místě výkonem 3185 bodů. Róza Saidlová pak 20. za 2809 bodů.

Gratulujeme! (Kubicová Zuzana)

24.9.2018 V Jablonci nad Nisou proběhlo MČR žactva

V sobotu a neděli proběhlo v Jablonci nad Nisou MČR žactvai. Sedmé místo si domů odváží Pavel Kordík z disku. Šestým pokusem předvedl svůj druhý nejlepší výkon sezóny 43.02 m a na páté místo mu chybělo jen 27 cm. Do top 8 se vešel ještě Miky Kubala na 1500 m ve výborném čase 4:31.66, což je Mikyho osobní rekord.

Překážky prolétli rychle Adam Jaroš (14.43, +3,3 větrný PB) i Adél Šimůnková (15.42 SB). Oba se časem shodně zařadili na 13. místo celkově.

Postup z rozběhu unikl Jirkovi Češkovi na půlce. Jirka odtáhl 600 m závodu, kde nikdo nechtěl do čela. Pomalejší čas 2:13.78 ze 3. místa do finále nestačil.

Statečně se v chladném počasí popasoval s tratí 1500 m př. Martin Gajda. Doběhl na 17. místě v čase 5:13.83.

Závěrečná sobotní štafeta na 4 x 60 m klukům tolik radosti nepřinesla. Slibně rozběhnutý závod se zadrhl na předávce Král-Bohman. Spolu s Jarošem a Kordíkem tak obsadili v čase 28.84 celkově 10. místo.

V neděli se na MČR žactva nejlépe vedlo štafetě 4x 300 m. Kluci nastoupili v sestavě Jaroš-Kordík-Bohman-Kubala a třetí běh ovládli stylem start-cíl. Jasně splnili pokyny - běžet, co to dá bez ohledu na vývoj situace před nebo za nimi – a vyplatilo se. V této sestavě si zaběhli svůj nejrychlejší výkon 2:37.99 s. Srdnatě pak na celkové 9. místo finišoval nejmladší člen štafety Mikuláš Kubala, když pádem do cíle udržel za zády dotírajícího borce z Dukly.

O jedinou setinu unikl postup Šimonovi Bohmanovi v rozběhu na 150 m. S časem 17.73 s a bojovným výkonem mohl být však v chladném počasí i tak spokojen. Celkově 13. místo.

Trať 200 m s překážkami proběhl v čase 28.08 s Adam Jaroš. Čas je sympatický, neboť Adam běhá celou trať na 8 kroků :).

V dálkařském sektoru se představili Honza Král a Šimon Bohman. Honza si skočil 538 cm, tedy jen 2 cm za osobním rekordem a i přes rozpačité vystoupení při premiéře na MČR mohl být spokojen. Zato Šíma, který v posledních závodech létal k šestimetrové hranici, rozhodně 555 cm kladně nehodnotil, myslel výše, hlavně když na postup do finále stačilo 580 cm. Kluci brali 13., resp. 17. místo.

Na finálové umístění myslel i Pavel Kordík v kouli. Do závodu ale nastoupil přeci jen přiliš namotivovaně, což většinou nedělá dobrotu. Za svým osobním rekordem zaostal skoro o dva metry, když čtyřkilovou kouli umístil na 11.90 m a bral „až“ 15. místo.

Kladivářský sektor v Srnčím dole si už ráno vyzkoušela Kačka Kodadová. Její náčiní dolétlo na 26.64 m. Vzápětí se Kačka přesunula do koulařského kruhu na stadion. Za výkon 8.89 m si stejně jako na kladivu připsala 17. místo.

Tabulkově nejhorším časem se na MČR dostala Adél Šimůnková na 150 m. Některé soupeřky pak v přímém souboji předběhla a spokojená byla tedy spíše s 18. místem, než s časem 20.15 s.

Gratulujeme trenérům i závodníkům k předvedeným výkonům. I když se občas nezadařilo, tak naši atleti a atletky alespoň nasbírali cenné zkušenosti do budoucna. (Koutník Jan)

18.9.2018 Šest medailí Spartakovců z MS masters v Málaze

Osobní tři medaile - každou z jiného kovu - si vybojoval chodec Vláďa Kánský (M75), svěřenec Petra Brandejského, přičemž si mohl místo jedné bronzové medaile přivézt stříbrnou. Na 10 km si vedl velmi dobře na druhém místě, ale pořadatelé ho omylem poslali -místo do odbočky na cíl- do dalšího kola. V moment, kdy se omyl vyřešil a Vláďa se vracel, do cíle už došel jiný závodník. Po protestu české výpravy sice Vláďovi upravili čas - 1:06:00 hod, ale třetí místo nezměnili. Již dříve zmiňovanou zlatou medaili Vláďa vybojoval na 5000 m na dráze - 31:31:34 min a stříbrnou medaili na 20 km - 2:21:57 hod. Při poslední závodní procházce byl Vláďa navíc členem bronzového chodeckého družstva.

Dvě medaile si přivezla vrhačka Jindřiška Noasová (W40). Stříbrnou medaili vybojovala v oštěpu - 36,76 m a bronzovou medaili vybojovala se všemi vrhačskými náčiními ve vrhačském pětiboji s 3350 body.

Denisa Severová (W40) měla z našich úlohu nejtěžší - probojovat se mezi 48 běžkyněmi na 800 m z rozběhu do finále. Takhle nabité to nemívá ani Holuša nebo Maslák. Její výborný čas - 2:22,54 min by sice suverénně aktuelně bodoval v baráži, ale na světové babizny čtyřicátnice to, holt, nestačí a Denisa pátým místem z rozběhu do finále nepostoupila.

Lukáš Severa (M45) do Málagy neodjížděl s nabroušenými zuby na medaili, ale chtěl se porovnat se světem na 10 km na silnici. Na medaili zatím nedosáhl, ale osobáček padl!

Všem moc gratulujeme, medailistům i nemedailistům, a přejeme hodně sil a chuti do dalších závodů. (Stewartová Miriam)

17.9.2018 Ženy třetí v baráži o extraligu

Naše ženy včera zakončily svoji extraligovou sezónu, když v baráži skončily na pěkném třetím místě.

Baráž o extraligu se konala v Ústí nad Labem za krásného slunečného počasí. Holky obsadily disciplíny, co to šlo, a bojovaly o co nejlepší umístění.

Nejvíce bodů pro tým nasbírala Zuzka Kubicová, která bodovala v kladivu, v disku, v kouli, a pomohla ke třetímu místu áčkové štafetě 4x 100 m. Celkem si připsala 25 bodů.

Za ní se dle bodů seřadily dvě vynikající běžkyně. Katarína Bel´ová startovala na tratích 800 a 1500 m a finišovala štafetu 4x 400 m, což jí vyneslo dohromady 16 a půl bodíků. Moira si zkusila osmistovku a poté dominovala na trati 1500 m, kterou vyhrála v čase 4:34.67 (za ní druhá Katarína). Moira týmu pomohla 16 body. Vítězství v disciplíně ještě předvedla Petra Kotlíková, která s přehledem doběhla první na trati 5 000 m v čase 17:17.33.

Na celkovém bodovém zisku se ale do jedné podílela všechna děvčata, za což jim patří velká gratulace!

Příští sezónu naše holky opět čeká pohodová první liga. Na extralize nasbíraly cenné zkušenosti, několik holek poprvé okusilo atmosféru velkého závodu a padlo několik osobních rekordů. Chyběla jim ale jejich drahá polovička, tedy náš mužský tým. Příští sezónu opět spolu, áčka kluků i holek pěkně pohromadě!

Zvláštní poděkování ještě patří našemu oddílovému řidiči, který nás celou sezónu vozil. Někdy si odběhl i zazávodit, případně nás krásně nafotil. Takže, Řeži, díky! MICHAL JE HVĚZDA, MICHAL JE SUPERHVĚZDA! (Kubicová Zuzana)

16.9.2018 Junioři postupují na MČR družstev!

V Hradci Králové obsadili na Mistrovství Čech naši junioři bronzovou příčku a po roce se opět představí na MČR družstev, které se tentokrát uskuteční v pražském Edenu.

Nejvíce bodů získal hostující běžec Petr Pavlišen (24,75 b) před překážkářem Bořkem Peštou (18 b) a skokanem Martinem Vaňkem (17,5 b). Všichni však bojovali ze všech sil a každý bod byl pro postup družstva pod vedením Tomáše Nakládala důležitý.

Celkově jsme zvítězili ve třech disciplínách (800 m, 1500 m a 4x400 m). Osobní rekordy si v Hradci vytvořili Bořek Pešta na 400 m př. (56.00), Erik Čížek v kladivu (38.94) či Martin Hyna na stýplu (11:09.63).

Gratulujeme celému týmu a držíme palce na MČR, které proběhne 28.9.! (Benda Ondřej)

16.9.2018 Starší žáci poprvé v historii klubu postupují na MČR družstev!!!

Naši kluci dnes v Edenu předvedli parádní výkony a pochvalu si zaslouží opravdu všichni. Šimon Bohman dokonce stanovil nový oddílový rekord ve skoku dalekém, když ve vyrovnané sérii dolétl na 607 cm. Tři z našich borců ovládli své disciplíny. Jirka Češka vyhrál 800 m ve skvělém osobáku 2:06.23, Mikuláš Kubala zase zvítězil na trati 1500 m také v osobáku 4:32.39. Dalších 11 bodů připsal Pavel Kordík v disku za 42.99 metrů. Padlo ale ještě spoustu dalších osobních rekordů, takže se určitě podívejte na celkové výsledky.

Po dlouhé a velmi vyrovnané bitvě pěti nejlepších týmů naši kluci nečekaně zvítězili a postupují na Mistrovství ČR družstev. To se našim starším žákům ještě nikdy nepovedlo!

Děkujeme za krásný a emotivní zážitek, gratulujeme závodníkům i všem trenérům a držíme moc palce v dalším boji, který kluky čeká 6. října. (Kubicová Zuzana)

10.9.2018 Junioři a juniorky třetí v Praze

Oba naše juniorské týmy skončily v Přeboru Prahy družstev na bronzové pozici a získaly tak pohár za třetí místo.

V posledním kole nejlépe bodovaly Karla Brůhová s 12,75 body a Ema Kaletová s 10,75 body v kategorii dívek, v juniorech se nejvíce prosadili Tomáš Nevole s 13,75 body a Petr Pavlišen se 7,5 body.

Kluci postoupili na Mistrovství Čech družstev juniorů, které se koná 15.9.2018 v Hradci Králové. Držíme moc palce! (Kubicová Zuzana)

9.9.2018 Starší žáci přeborníky Prahy a čeká je Mistrovství Čech

Společné družstvo staršího žactva vybojovalo 3. místo v Pražském přeboru družstev a získalo tak bronzové medaile. Kluci dokonce opanovali obě finálová kola a postoupili podruhé v řadě na Mistrovství Čech!!! Samostatné družstvo holek obsadilo celkové páté místo.

A jak se naší mládeži vedlo individuálně?

Nejvíce bodů do klučičího týmu vybojovali Šíma Bohman a Adam Jaroš, oba 21,25 b., Pavel Kordík přispěl 19,25 body.

Z holek se nejvíce dařilo vrhačce Kačce Kodadové - 17 bodů, následovala ji Adéla Šimůnková s 15 b. a Viky Šmeralová s 11,5 b. Poděkování ale patří všem zúčastněným a nemůžeme zapomenout ani na trenéry! O naše starší žactvo se aktuálně starají Jirka Cikhart, Honza Koutník, Ivana a Zuzka z klanu Kubiců, Katka Kuptíková a Lukáš Fetter.

Na posledním pražském kole se povedlo několik skvělých výkonů, padaly osobáky a přineslo nám to úspěch. Teď už nám nezbývá nic jiného, než držet klukům palce 15.9.2018, kdy se na Slavii budou prát o postup na MČR!!! (Kubicová Zuzana)

4.9.2018 Začíná veteránské MS v Málaze

Ve španělské Málaze dnes začíná Mistrovství světa veteránů v atletice. Žluté spartakovské dresy za reprezentační převléknou naši čtyři reprezentanti.

Na startovní čáru se hned třikrát postaví náš spolehlivý sběrač medailí chodec Vladimír Kánský M75 - 5000 m na dráze, 10 km a 20 km na silnici.

Tři disciplíny si také zvolila nejmladší reprezentantka ve výpravě masterka Jindřiška Noasová W40 - disk, oštěp a vrhačský pětiboj.

Velmi těžkou disciplínu zvolila Denisa Severová W40 - 800 m, kde má vysoko přes padesát soupeřek. Z rozběhu postoupí do finále pouze jedna závodnice (!) a tři s časem z celkového pole.

Manžel Lukáš Severa M40 - nováček na mistrovském mezinárodním klání - si v teplé Malaze zazávodí na 10 km na silnici.

Všem čtyřem reprezentantům držíme palce. Ať se zadaří! (Stewartová Miriam)

3.9.2018 1. finálové kolo Přeboru Prahy družstev staršího žactva

V prvním finálovém kole Přeboru Prahy družstev staršího žactva skončily naše žákyně na pátém místě, klukům se podařilo vyhrát!

Bodově se nejlépe dařilo Adéle Šimůnkové s 15.1 b. (vítězka překážek a třetí v dálce), Jasně Peštové s 10 b. (vítězka výšky) a Viky Šmeralové s 9 body (třetí ve výšce). Mezi kluky pak nejvíce bodově přispěli Šimon Bohman s 24.25 body (vítěz šedesátky i dálky), Pavlu Kordíkovi s 22.25 body (vítěz disku a druhý v kouli) a Adamu Jarošovi s 21.25 body (vítěz tyčky, třetí na překážkách).

Smíšené družstvo je nyní na třetí pozici za Jeseniovkou a Slavií a bude se ve středu 5.9. prát o medaile!

Tak hodně štěstí! (Kubicová Zuzana)

2.9.2018 Honza Houska bronzový z Mistrovství ČR do 22 let!!!

Honza se dnes v Ostravě dočkal své první velké medaile, když za výkon 53.43 m sklidil bronzovou placku a díky němu neodjíždí naše výprava domů bez cenného kovu.

Tomáš Nevole obsadil pěkné 5. místo ve finále na 200 m, když si zaběhl venkovní osobák 21.80 s (přímý postup z rozběhu za 21.85 s). v sobotu startoval také na poloviční trati, kde také dokázal přímo postoupit do finálového souboje (10.92 s). Tam předvedl 10.94 s, což stačilo na sedmé místo.

Tomáš také nastoupil v sestavách obou áčkových štafet. Štafeta na 4x 100 m ve složení Macháček-Nevole-Končický-Pešta ale bohužel přeběhla předávkové území a byla diskvalifikována. Naštěstí jsme měli na startu ještě naše "štrekařské" béčko Kulhánek-Kostohryz-Pasler-Pavlát, které za čas 45.91 s bralo šestou příčku.

Ve štafetě 4x 400 m už se našemu áčku dařilo lépe. Čtveřice Končický-Pasler-Pešta-Nevole doběhla v čase 3:20.27 na 5. místě. Netradiční oslavu medaile dnes prožil Honza Houska, když se stal finišmenem dlouhé béčkové štafety. Kluci ve složení Kulhánek-Pavlát-Kostohryz-Houska skončili devátí.

V nejlepší osmičce se ještě umístil Martin Vaněk, který ve výšce předvedl výkon 193 cm a obsadil osmou příčku.

Devátý skončil Martin Kostohryz na steeplu za 10:00.99. Desáté místo z oštěpu veze Karla Brůhová, která tentokrát bohužel nepřekonala čtyřicetimetrovou hranici a její nejdelší pokus měřil 38.72 m. V kouli předvedla 11.27 m a brala místo jedenácté. Do dvanáctky se ještě umístila Eliška Auersvaldová na pětce za čas 19:31.98.

Celkově naše výprava přivezla jeden cenný kov a k tomu další 4 místa ve finálové osmičce.

Gratulujeme! (Kubicová Zuzana)

31.8.2018 2.kolo družstev juniorů a juniorek

Na úterním kole družstev juniorů a juniorek obsadila obě naše družstva 2. místo. Nejlépe bodující juniorkou byla Kája Brůhová s 18 body, za ní se pokládaly Verča Macháčková s 8,25 body a Kristýna Coufalová s Emou Kaletovou, které získaly 6,25 bodů. Mezi juniory nejvíce přispěl běžec Petr Pavlišen s 10 body, po něm sprinter Tomáš Nevole s 8,75 body a překážkář Bořek Pešta s 6,75 body.

Držíme palce také na poslední kolo! (Kubicová Zuzana)

29.8.2018 Vítězství Denisy Severové na MU veteránů

V sobotu proběhlo v chorvatském Čakovci mezistátní šestiutkání. Denisa Severová si vedla skvěle, když ovládla závod na 400 m (1:02,83) a poté finišovala ve štafetě na 4x100 m na prvním místě.

Celkově skončil český reprezentační výběr na druhém místě (375 b) za vítězným družstvem Rakouska (403,5 b). Na bronzový stupínek vystoupali reprezentanti Maďarska (349,5 b).

Gratulujeme!

Foto: Michal Preisler (Benda Ondřej)

27.8.2018 Čtvrtá kola I. a II. ligy

Poslední srpnový víkend se konala poslední ligová kola, ve kterých se představily také 3 týmy SP4.

Největším bodmanem áčka v posledním kole I. ligy byl překážkář Honza Koutník, který si zaběhl i obě štafety a vysloužil si celkem 23 bodů.

II. liga se konala v námi oblíbené Sušici. Mezi málo početným družstvem žen se nejlépe dařilo Terce Fraňkové, pro Spartak vybojovala 23 bodů.

Mužskou soutěž zpestřili naši jinak prvoligoví borci - překážkář Vítek Rejmon a sprinter Tomáš Nevole. Oba získali 24,75 bodů. Tomáš Nevole si vyzkoušel trať 400 m a zaběhl velmi kvalitní čas 48,97 s, což ho řadí na páté místo našich juniorských dlouhodobých tabulek těsně za pozdějšího medailistu z ME Karla Bláhu.

A jak dopadla družstva celkově?

I.liga Muži "A" 4. (nejlépe bodující Josef Pavlát 63,25 b)

II. liga Ženy "B" 6. (Veronika Macháčková 59,25 b)

II. liga Muži "B" 7. (Gerron Stewart 61 b)

Konečné tabulky družstev i bodování jednotlivců naleznete na www.sp4.cz v sekci Družstva :-)

Ženy "A" ještě čeká 16.9. Baráž o extraligu, tak jim přejeme hodně štěstí!!!

(za foto děkujeme Hance Ondrkové) (Kubicová Zuzana)

31.7.2018 Stříbrné kladenské MČR

Víkendový šampionát mužů a žen nám přinesl dvě stříbrné medaile. V běhu na 5000 m se o ní postarala Moira Stewartová, která běžela 16:40.09 a přidala po mistrovské "desítce" další medaili z MČR do své sbírky. Na devátém místě ještě doběhla v novém osobáku 18:22.57 Klárka Janoušková a jako jedenáctá Mirka Uhlířová (19:13.47).

Úspěšné byly spartakovské štafety. Krátká štafeta žen ve složení Rabiňáková-Kubicová-Kotková-Kaletová brala za čas 48.82 stříbro, zatímco mužské štafety byly shodně čtvrté. Krátká běžela ve složení Benda-Nevole-Macháček-Končický (43.34), ta dlouhá Končický-Pasler-Pešta-Nevole (3:21.84).

V napínavém souboji v diskařském kruhu zůstalo umístění těsně pod stupni vítězů pro Zuzku Kubicovou, které výkon 45.50 stačil tentokrát na čtvrté místo.

Další umístění už byla mimo finálovou osmičku. Danča Kotková při své premiéře na dospělé MČR na krátkých plotech brala deváté místo (14.87), kladivář Honza Houska výkonem 49.44 obsadil místo desáté, překážkář Bořek Pešta dvakrát jedenáctý (15.53, resp. 60.01). Na dvanáctých místech doběhli Miloš Auersvald na 5000 m (16:24.94) a Tomáš Končický na čtvrtce (51.73).

Individuálně si na Kladně ještě zaběhli stovku Tomáš Nevole (11.12), Filip Macháček (11.25) a Ema Kaletová (12.98), půlku pak Dominik Pasler (1:59.63). Mimo soutěž se ještě představila naše slovenská závodnice Katarína Beľová, která na 1500 m doběhla pátá v čase 4:35.91.

Gratulujeme k medailím i umístění!

(Benda Ondřej)

31.7.2018 Mimořádná členská schůze Spartaku Praha 4 z.s.

Dne 13.9.2018 od 17:30 se uskuteční mimořádná členská schůze klubu. Program je vyvěšen na nástěnce v budově. Prosíme všechny řádné členy nad 16 let věku, aby se zúčastnili. Předpokládaná doba trvání je cca. 1 hodina. (Šulc Rostislav)

28.7.2018 Václav Balšán v hlasování Největší momenty 100 let českého sportu

Do hlasování o největší momenty 100 let českého sportu se mimo jiné dostal i náš bývalý vynikající chodec Václav Balšán.

V dekádě 1939 - 1948 figuruje jeho úspěch z roku 1945, kdy na Strahově v památném závodě překonal světový rekord v chůzi.

Hlasovat můžete zde. (Benda Ondřej)

11.7.2018 11.-13.7.2018 Zákaz vstupu na atletickou dráhu

Ve dnech 11.-13.7.2018 bude v důvodu lajnování přísný zákaz vstupu na atletickou dráhu!!!

(Benda Ondřej)

10.7.2018 Katarína Beľová dvakrát zlatá na Mistrovství SR

V Trnavě se o víkendu uskutečnil slovenský šampionát a Katarína Beľová v dresu Atletického klubu ZTS Martin obhájila tituly z předchozího roku.

Nejprve v neděli vyhrála závod na 1500 m v čase 4:33.15 a poté o hodinu později i závod stýplerek (11:18.28), přičemž v obou mistrovských závodech bylo pořadí medailistek totožné.

Gratulujeme!

(Benda Ondřej)

3.7.2018 Úspěšné Mistrovství Evropy juniorů neslyšících

Koncem minulého týdne proběhl v bulharské Sofii evropský šampionát, kde se do bojů o nejcennější kovy zapojili i Ondřej Franěk a Erik Čižek.

Sprinter Ondra závodil na 100 i 200 m a v obou závodech to cinklo. Na stovce byl stříbrný (11,53 s) a dvoustovce bronzový (23,08 s). Navrch si ještě střihnul obě štafety, které byly taktéž medailové - 4x100 m za výkon 47,68 brala bronz a 4x400 m stříbro v novém národním juniorském rekordu 3:45,17.

Erik se představil ve vrhačských disciplínách. V kouli získal zásluhou osobního rekordu 11,38 m bronz a ze stejného kovu je i medaile v disku (29,64 m).

Moc gratulujeme!

Foto: Česká atletika neslyšících. (Benda Ondřej)

3.7.2018 2. kolo extraligy

Druhé extraligové kolo proběhlo 1.7. na krásném stadionu v Ostravě a našim ženám se tam velmi dařilo.

Nejvíce bodů pro Spartak vyběhla Moira Stewartová, která skvělým finišem vyhrála 3 000 m (9:41.53), na trati 1500 m doběhla 6.

Zuzka Kubicová přispěla 8 individuálními body (celkově se štafetou 9,5 b.). V kladivu předvedla letošňák 49.59 m, v disku se jí ale i vlivem deště nedařilo. Nicméně v obou disciplínách skončila na sedmém místě.

Šesti body a tedy pátým místem přispěly 4 závodnice. Kája Brůhová v oštěpu ve vynikajícím oddíláku žen 42.34 m, Petra Kotlíková na trojce také v osobním rekordu 9:53.36, Jerneja Writzl v tyči za 340 cm a Petra Jeníková v chůzi. Pátá doběhla také štafeta 4x 100 m v sestavě Kotková-Kubicová-Kaletová-Ondrková, která zaběhla velmi pěkný čas 47.99 s (od roku 2004 žádná naše ženská štafeta nezaběhla čas pod 48 vteřin).

Osobáků ale padlo ještě více! Ema Kaletová na dvoustovce, Danča Kotková na překážkách (14.65 s a 3. místo v dlouhodobkách žen!), Katarína Beľová a Regina Procházková na 1500m, Mirka Uhlířová i Regina na trojce, Zdíš Kučerová na steeplu.

Celkem holky vybojovaly 69 bodů a v září se těší na baráž! :-)

foto: Jiří Kottas 2018 - Děkujeme!

(Kubicová Zuzana)

27.6.2018 Čtyři stříbrné medaile z MČR veteránů

Na jednom z nejnovějších, možná nejnovějším českém stadionu se konalo o víkendu Mistrovství ČR veteránů. Naděje na dobré časy na čerstvém pružném tartanu ale zhatil déšť a zima. Škoda.

Mistrovství se tentokrát zúčastnili jen tři Spartakovci a získali čtyři stříbrné medaile a jednu na hranolky. Solově nejúspěšnější byla Jindřiška Noasová W40, která všechny nejlepší pokusy ve všech třech disciplínách naházela do rozpětí jednoho metru.

  Stříbro: disk - 33.20 m, oštěp - 32.41 m. Brambora o 9 cm: kladivo - 33.59 m.

Denisa Severová W40 sice s přehledem vlítla do cíle na čtvrtku první za 63,42 s, ale koeficient ji odhodil na místo druhé. Denisa si ještě střihla úsek ve stříbrné štafetě 4 x 100 m.

Obě závodnice se druhými místy nominovaly na veteránské mezistátní utkání v Chorvatsku v srpnu.

Multifunkční běžec Lukáš Severa M45 si zaběhl dvě rozdílné tratě - 800 m (2:40,43 min) a 200 m (29,70 s).

Gratulujeme a přejeme zisk hromady bodů na mezistátku.

(Stewartová Miriam)

25.6.2018 Stříbrné MČR mládeže

Na Mistrovství České republiky jsme získali dva cenné kovy a k tomu 9 finálových umístění.

Stříbrnou medaili vybojoval svěřenec Tomáše Nakládala, dorostenec Mirek Kozák, který si na trati 200 m vylepšil osobní rekord na skvělých 22.26 s a upevnil si tak třetí pozici ve spartakovkých dlouhodobých tabulkách za Vojtou Šulcem a Tomášem Nevolem. Druhou placku stejné barvy vybojovali kluci ve štafetě 4x 100 m. Pánové Vojta Michal, Tomáš Nevole, který se vrací po zranění, Filip Macháček a Mirek Kozák zaběhli čas 42,67 s, což je pouhé 4 setiny za oddílovým rekordem. Vojta Michal se nově připravuje ve skupině Jardy Kubici, zbylé trio trénuje pod vedením Tomáše Nakládala.

Sprintersky se nám vůbec velmi dařilo. Filip Macháček skončil na výborném pátém místě na stovce v čase 11.28 s, o setinku za ním doběhl šestý Mirek Kozák. Holčičí štafeta 4x 100 m ve složení Hymplová-Kaletová-Kotková-Rabiňáková doběhla pátá v pěkném čase 49.28 s (4. místo našich dlouhodobých tabulek). Sestava Hrdličková-Kotková-Rabiňáková-Kaletová ve štafetě 4x 400 m přidala osmou příčku za výkon 4:06.89. Štafeta 4x 400 m juniorů byla bohužel diskvalifikována za předčasný start, sestava pánů Michal-Kulhánek-Nevole-Pešta by jinak pravděpodobně bojovala o 4 místo.

Úspěšná byla také Kája Brůhová, která nastoupila ve třech disciplínách a všude zvládla finálovou osmičku. V disku hned prvním pokusem předvedla výrazný osobní rekord 37.20 m, což znamenalo šesté místo. V našich dlouhodobých tabulkách je nadále druhá, ale na rekordmanku Zuzku Kubicovou už jí chybí pouze necelý metr. V oštěpu si Kája zlepšila svůj nejlepší letošní výkon na 39.89 m a brala sedmou příčku. Koulí letos dává stabilně 11 a půl metru, což ukázala i na MČR a s vrhem dlouhým 11 metrů a 49 cm skončila šestá. Připravovala se pod vedením Jindřišky Noasové.

Pátý se umístil také náš mladý chodec Havelka, který na MČR a na distanci 5 000 m startoval vůbec poprvé a svůj úvodní rekord tak stanovil na 34:22.58. Trenérem pan Petr Brandejský.

Ema Kaletová se zvládla 3x umístit v nejlepší dvanáctce. V dálce byla 9. za 547 cm, ve výšce desátá za 161 cm a na dvoustovce také desátá v osobním rekordu 25.72 s (4. místo v našich dlouhodobkách). Emu trénuje duo trenérů J. Kubica a Vl. Franěk.

Devátý skončil také Bořek Pešta na 400 m překážek v čase 56.51 s. Na stodesítce pak obsadil 11. příčku za výkon 15.18 s. Trénuje u Martiny Feherové.

Deváté místo bylo konečné také pro tyčkařku Barču Kordíkovou za rovné 3 metry. Trenéry K. Fetterová a J. Kubica. Desátá doběhla v osobním rekordu 14.57 s Danča Kotková na krátkých překážkách. Připravuje se ve skupině manželů Feherových.

Dvanáctá ještě skončila Verča Macháčková na 400 m překážek s výsledným časem 68.18 s, Verča je svěřenkyní Tomáše Nakládala.

Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci oddílu! Do chladného počasí se hodily také naše nové oddílové mikiny a vypadali jste v nich úžasně! (Kubicová Zuzana)

21.6.2018 České akademické hry v Brně

V pondělí a úterý proběhly v Brně atletické soutěže v rámci ČAH. O stříbrnou medaili se postaral Honza Houska (ČVUT) v kladivu za výkon 54.00 m. Bronzové medaile vybojovali tréninkový parťáci Pepa Pavlát za UK na 1500 m (4:05.75) a stýplař Martin Kostohryz (ČVUT) výkonem 09:55.84. Martin pak ještě přidal stříbrnou medaili ve štafetě na 4x400 m.

Dalšími spartakovskými zástupci v Brně byl pátý Tomáš Končický na 400 m (50.67), sedmá Eliška Auersvaldová na 3000 m (11:16.49) a devátý Miloš Auersvald na 5000 m (16:18.44).

Gratulujeme!

(Benda Ondřej)

20.6.2018 Mezikrajové utkání družstev staršího žactva

Pavel Kordík vybojoval Praze na Mezikrajovém utkání staršího žactva dvě osmá místa. V kouli předvedl opět pokus přes třináctimetrovou hranici a radoval se z výkonu 13.11 m. V diskařském sektoru se mu nedařilo trefit disk do výseče a byl z toho tak jediný zdařený pokus těsně přes 36 metrů. I tato zkušenost mu ale v příštích závodech jistě přinese ovoce.

Gratulujeme a držíme palce dnes všem našim žákům a žákyním, protože je čeká další kolo družstev. Hodně štěstí! :-)

(Kubicová Zuzana)

19.6.2018 Oddílový rekord Moiry Stewartové na 5.000 m

V sobotu večer ve francouzském Carquefou si Moira vylepšila osobní rekord na pětce o 10 vteřin na výborných 15:57.63 (mezičasy: 1 km - 3:10, 3 km - 9:34). Tento výkon ji řadí na 7.místo v dlouhodobých tabulkách ČR. Současně to znamená pokoření výkonnostního požadavku B pro Mistrovství Evropy v Berlíně.

Gratulujeme Moiře i trenérovi Vaškovi Janouškovi :-)

V aktuálním přehledu vedoucích závodnic ČR je Moira na prvním místě, jak na 3.000 m, tak i 5.000 m a 10.000 m.

(Benda Ondřej)

12.6.2018 Přebor Prahy staršího žactva

Dvě zlaté medaile vybojoval Pavel Kordík, ale v průběhu obou závodů to nebylo až tak jednoduché. V neděli ovládl soutěž koulařů, když poslal kouli do vzdálenosti 13.16 m. V pondělí se posledním šestým pokusem postaral o parádní výkon v hodu diskem. Pokus dlouhý 46 metrů a 26 centimetrů znamenal výrazné zlepšení osobního rekordu a také překonání oddílového rekordu o tři metry! Pavel si díky těmto výkonům zajistil start na mezikrajovém utkání žactva, kde bude reprezentovat hlavní město.

Třetí zlatou medaili přidala Kačka Kodadová v hodu kladivem, když předvedla také osobní rekord 27.26 m a v dlouhodobých tabulkách oddílu jí nyní patří 4. místo. Kačka vybojovala ještě bronzovou placku ve vrhu koulí za výkon 10.10 m.

Stříbrný skončil Mikuláš Kubala na půlce, když zaběhl vynikající čas 2:07.73, čímž se zařadil na 4. místo spartakovských historických tabulek.

Poslední 3 medaile se urodily ze štafet a z toho máme na Děkance vždy velkou radost. Druhé místo uhájili po napínavém finiši Šimona Bohmana kluci na 4x 300 m. Štafeta ve složení Jaroš-Kordík-Kubala-Bohman zaběhla čas 2:39.77, což znamená 4. místo v našich dlouhodobkách.

Bronzové doběhly obě naše krátké štafety 4x 60 m. Holky v sestavě Švarcová-Kučerová-Gaigrová-Šimůnková zaběhly čas 31,22 s, pánové Jaroš-Král-Kubala-Bohman předvedly 28.80 s.

I mimo medailisty padlo mnoho osobních rekordů, což je správné, protože pro většinu závodníků je Přebor Prahy hlavním závodem.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za vaše nasazení! (Kubicová Zuzana)

11.6.2018 Trojitá oslava kulatin na Děkance

V sobotu jsme na Děkance oslavili troje krásné kulaté narozeniny našich významných členů. Rádi bychom Vám tyto tři hrdiny ve zkratce představili:

Tomáš Nakládal, na Děkance nazývaný Bába, je závodník, trenér a nyní také předseda našeho oddílu. Na soustředěních a všelijakých oslavách rozproudí zábavu zpěvem a kytárkou a my "proklínáme". (Neproklínáme Bábu, jen prostě milujeme písničku Proklínám od Janka Ledeckého, která je v podstatě naší hymnou a při žádné děkankovské příležitosti nesmí chybět!)

Petr Polívka, závodník a trenér starších žákyň, nyní nejvíce pomáhá jako správce stadionu a zvládne a udělá vše, co si na něj vymyslíme. Je obrovskou podporou při pořádání závodů, ale také při různých venkovních společenských akcích jako šéf ohně a grilu. A je s ním děsná sranda!

Zdeněk Šťovíček, dříve závodník, nyní trenér dálkařů a také správce chaty Jawy při soustředěních na Friesovkách v Krkonoších, kam tak rádi jezdíme. Jak na chatě topí Zdeněk, je to na plavky, ať je venku třeba doba ledová. No a samozřejmě všichni milujeme Zdeňkův humor a jeho originální hlášky, kterými nás pravidelně posílá do kolen!

Tak, to jsou oni. Naši tři hrdinové, tři králové, tři páni, kteří mají žluté srdce. Spoustu nás toho naučili, vychovali nás a my chceme žít s Děkankou stejně jako oni! Čí důležitá výročí budeme slavit příště?

(Kubicová Zuzana)

10.6.2018 2. kolo II. ligy v Plzni

V druhém kole II. ligy, které se konalo v Plzni, skončila obě naše družstva na 4. místě.

Bodmanem byl překážkář Honza Koutník s 26 body, za ním druhý byl Vašík Janoušek se 17 b. a třetí nejlépe bodující byl Martin Kulhánek s 16 body. V ženách se bodově nejlépe dařilo Moiře Stewartové, která ovládla závod na 800 i 1500 m, celkově družstvu získala 24,25 bodu. Druhá za ní byla Verča Macháčková s 18,25 b. a třetí Hanka Ondrková se 17,25 body.

Co bylo dále zajímavé? Třeba že sourozenci Moira a Gerron Stewartovi oba vyhráli svůj závod na 1500 m. Nebo že se Danča Kotková poprvé v životě představila na ženských překážkách a i přesto, že na trati málem chytila zajíce, zaběhla pěkný čas 15.95 s. No a také často platilo, že třetí místo znamená osobní rekord. Hanka Ondrková si ho vylepšila na dvoustovce na 26.13 s, Martin Kulhánek na půlce na 2:00.40 a Ondra Franěk na stovce. Jeho nové osobní maximum 11.50 s je navíc novým českým juniorským rekordem neslyšících!

Gratulace a hodně štěstí do třetího kola!

(Kubicová Zuzana)

9.6.2018 MČR ve vícebojích v Kolíně

Minulý týden se konalo MČR ve vícebojích, na kterém závodili dva naši závodníci.

Starší žák Adam Jaroš si hned v úvodní disciplíně vylepšil svůj osobní výkon - na překážkách se zlepšil o 4 desetiny na 14,54 s. Disk už ovlivňoval silný déšť. První pokus Adam lehce přešlápl, a tak až druhým založil na mírný osobák 24,34 m. V tyči se Adamovi nedařilo podle představ, nicméně zapsal hezkých 290 cm. Po utrápených 3 pokusech v oštěpu se na Adama usmálo štěstí. Rozhodčí chybně vyhodnotili jeho třetí pokus (neměl se měřit) a po zmatku v domluvách mu udělili náhradní pokus. Adam se nerozpakoval, co udělat s nabídnutou příležitostí, a poslal oštěp na 31,75 m (PB). Druhý den zvládl několik dalších osobáků - 60m 7,73 s PB, dálka 560 cm PB, koule 10,36 m, výška 157 cm a kilák 3:05,46 PB. Za tyto výkony Adam přivezl na Děkanku 4480 bodů a 11. místo. Gratulace!

V neděli závodil ještě Matyáš Lukeš z mladšího žactva. Do soutěže vstupoval se 22. výkonem - tedy posledním, a proto jel do Kolína hlavně zazávodit na velké soutěži. A nakonec vybojoval 18. místo i lehký osobní rekord 1732 bodů. Hezký výkon předvedl Maty na překážkách a v dálce (osobní rekordy 10,32 a 479). Po sprintu na 60 m ho ale začala silně bolet achilovka. V dálce proto ukončil po 2. pokusu a 800 m spíše doběhl, než že by mohl bojovat o lepší umístění. Za dokončení mistrovského pětiboje mu jistě patří gratulace! :)

(Kubicová Zuzana)

7.6.2018 Přebor Prahy mladšího žactva

5. a 6. června se na Podvinném mlýně konaly Přebory Prahy mladšího žactva. Stříbrnou medaili pro Spartak vybojovala Anička Marešová, když na osmistovce zaběhla druhý nejlepší oddílový čas a to 2:28.47! Tímto časem zaostává za Aničkou Kerbachovou o necelou vteřinu a půl, věříme, že na podzim se jí čas ještě podaří stlačit :)

Krásný čas, také druhý nejlepší v historii Spartaku, zaběhla děvčata na krátké štafetě 4x60m ve složení: Barča Stodolová, Kačka Kolářová, Sára Noasová a Bety Marešová. 32.89 stačilo děvčatům na páté místo.

Gratulujeme všem zúčastněným ke krásným výkonům!

(Kapcová Michaela)

6.6.2018 MČR neslyšících v Brně

Člen tréninkové skupiny Jardy Kubici Ondra Franěk se zaskvěl na MČR neslyšících v Brně, když získal dvě zlaté medaile a k tomu překonal český juniorský rekord na 200 m časem 22.95 s. Více o MČR naleznete zde.

Gratulujeme!

(Benda Ondřej)

27.5.2018 Úspěšný Přebor Prahy juniorů a dorostu

Čtyřnásobnou přeborkyní Prahy je Kája Brůhová, která ke zlatu z kladiva přidala první místa ve všech zbývajících vrhačských disciplínách. Kouli má stabilně velmi dobrou - 11.46 m, disk 33.48 m a oštěp 38.33 - Kája se připravuje pod vedením trenérů Noasové a Kubici.

Velmi se dařilo také Emě Kaletové. Vyhrála dálku s parádním osobákem 556 cm, což ji řadí na třetí místo našich dlouhodobých tabulek. Zlato Ema brala také ve výškařském sektoru za 165 cm. Trenéry jsou pánové Franěk a Kubica. Sprinterům závody také sedli a oba svěřenci Tomáše Nakládala zlepšili svá osobní maxima. Filip Macháček se stal přeborníkem Prahy na stovce za čas 11.17 s, Mirek Kozák zase opanoval závod na 200 m, čas 22.41 s znamená třetí místo v našich klubových dlouhodobých tabulkách.

Poslední zlatou do spartakovské sbírky přidala juniorská štafeta 4x 400m ve složení Michal-Kulhánek-Brůha-Pešta.

Stříbrné medaile získala Verča Macháčková na 400 m př. (67.91 s), Martin Vaněk ve výšce (189 cm) a Barča Kordíková v tyči (298 cm). Stříbrné barvy vybojovaly také čtyři naše štafety! 4x 100 m juniorů v sestavě Michal-Hrdina-Brůha-Pavlica F., stejná štafeta dorostenek ve složení Hymplová-Kaletová-Kotková-Rabiňáková a juniorek: Uhlíková-Macháčková-Janovská.Coufalová. Druhý den doběhla pro stříbrnou placku ještě štefeta 4x 400 m juniorek v sestavě Macháčková-Rabiňáková-Coufalová-Pážiková.

Bronzové umístění vyběhl Martin Kulhánek na půlce za 2:01.62, k medaili z výšky přidal Martin Vaněk ještě další z dálky za 617 cm, Filip Pavlica bral za 12 m v trojskoku také bronz a třetí ještě doběhla štafeta 4x 100 m dorostenců ve složení Žák II.-Polena-Macháček-Kozák.

Kromě medailí se povedlo i několik osobních rekordů, takže všem moc gratulujeme a držíme palce dál!

(Kubicová Zuzana)

24.5.2018 Přihlašování na soustředění v Jablonci n/N.

Ahoj všem.

Letos opět pojedeme na soustředění do Jablonce nad Nisou a to od 28.7. do 4.8.2018. Ubytování i strava zůstává stejná jako loni. Bydlet budeme v Hotelu Sport. Máme předběžně rezervováno 60 míst. Opět platí pravidlo, kdo se přihlásí dřív, ten jede. Proto neváhejte s přihlašováním. Cena ubytování včetně plné penze je 580 Kč za noc (4060 Kč). Pronájem stadionu je pro aktivní závodníky v soutěži družstev hrazen oddílem. V případě špatného počasí je k dispozici i hala. Případní nezávodící zájemci si pronájem stadionu hradí ze svého (+300 Kč). Termín přihlášení je do neděle 10.6.2018.

Do poznámky pište případné upřesňující informace o délce pobytu. Ti co budou závodit na MČR dospělých v Kladně tak počítejte, že toto MČR je 28. a 29.7., tudíž rovnou pište, že dorazíte v neděli večer, popřípadě v pondělí ráno. V případě velkého zájmu budou upřednostňováni zájemci o celý pobyt. Informace o platbách Vám budou rozeslány a řád soustředění bude doplněn.

V Jablonci se na Vás těší vedoucí soustředění Jan Feher.

(Feher Jan)

23.5.2018 První kolo II. ligy na Děkance

V neděli 27.5. za krásného počasí se na Děkance konalo první kolo II. ligy, kde se představilo naše mužské i ženské "béčko".

Muži skončili se 78 b. (o pouhé 2 body) poslední, ale bojovali statečně. Mezi bodmany patřil Martin Kulhánek (14.5 b), Honza Koutník (13 b) a Petr Jelínek (9 b). V týmu startovalo poprvé také naši čerství dorostenci, kteří si vedli velmi dobře a padlo i pár osobáků.

Ženské družstvo bylo silnější než kdy dříve, protože se všechny závodnice zatím necítí na zápolení v extralize. Dařilo se jim výtečně a umístily se na 3. příčce se 136 body (20 b za druhým týmem). Bodmankami byly Anežka Koubková (16 b), která suverénně vyhrála půlku, Hanka Ondrková (14.75 b) s výtečným osobákem na stovce a Zdíš Kučerová (14 b), která prožila svou premiéru na steeplu. Tradiční závěrečná štafeta 4x100 m se našim holkám v sestavě Coufalová-Volfová-Rajmonová-Ondrková velmi vydařila a holky doběhly na prvním místě.

Přejeme všem hodně štěstí do dalšího kola!

(Kubicová Zuzana)

23.5.2018 2. kolo Pražského poháru mládeže

Včera se ve Stromovce konalo 2. kolo družstev mládeže. Nejlépe skončili naši junioři - druzí. Bodmanem byl Vojta Michal s 11,75 body. Dorostenci obsadili 3. příčku a nejvíce bodů získal Filip Macháček - 10,75 b.

Dorostenky i juniorky skončily shodně na čtvrtém místě. Bodově se v juniorkách nejvíce prosadila Kristýna Coufalová s 13,5 body, mezi dorostenkami se nejlépe dařilo Emě Kaletové, která pro Spartak získala 18,75 b.

Všichni nejlépe bodující si zároveň vytvořili nové osobní rekordy. Filip na stovce 11.23 s, Ema na čtvrtce 61.07 s a na stovce si PB vyrovnala (12.58 s). Pěkný osobák na 400 m předvedl také Vojta Michal - 51.90 s. Týna pak zapisuje svůj nejlepší výkon z disciplíny 400 m překážek - 70.05 s.

Gratulace, děkujeme všem zúčastněným za jejich nasazení a jedeme dál!

(Kubicová Zuzana)

21.5.2018 Parádní výkon Moiry Stewartové na EP v běhu na 10.000 m

V rámci sobotního londýnského závodu "Night of the 10,000 m PBs" proběhl Evropský pohár v nejdelší dráhové běžecké disciplíně.

Skvěle si vedla naše Moira, která v B běhu doběhla osmá v čase 33:41.17, čímž si o celých 45 vteřin vylepšila osobák! Zároveň tak i posunula spartakovské maximum a v dlouhodobých českých tabulkách se zařadila na 7. místo.

Tento výkon také znamená pokoření výkonnostního požadavku B Českého atletického svazu pro ME v Berlíně.

Moiře i jejímu trenérovi Vaškovi Janouškovi moc gratulujeme!

(Benda Ondřej)

21.5.2018 První kolo našich ligových áček

V sobotu se v prvních ligových kolech představila naše áčka. Holky tentokrát nastoupily v nejvyšší soutěži - v extralize, která se konala na pražské Julisce. A nevedly si špatně. I bez velké opory Moiry Stewartové vybojovaly 53 bodů a skončily na osmém místě. Největší bodmankou byla Zuzka Kubicová s 12,5 body, za ní Katarína Beľová a Regina Procházková shodně se 7,5 body.

Kluci závodili tradičně v první lize, když první kolo pořádalo Kladno. Smutným okamžikem bylo zranění našeho hlavního favorita Toma Nevoleho. Přejeme mu brzké navrácení na ovál! Kluci bojovali velmi statečně. Nejvíce bodů Spartaku získal Pepa Pavlát s 16 body, po něm Tomáš Končický 14 bodů a MIchal Řežábek 12,25 bodu. Celkově se naši chlapi umístili na celkové 4. příčce.

Na příští kola doufejme ve větší počet závodníků! Do té doby přejeme všem hodně zdarů.

(Kubicová Zuzana)

15.5.2018 Přebor Prahy - 13 medailí pro Spartak!

Dvojnásobným přeborníkem Prahy se stal Tomáš Nevole, který prolétl stovku za 10.96 s a přidal tak do své sbírky další čas pod 11 sekund. Naši kluci v sestavě Macháček-Kozák-Nevole-Koutník také vyhráli souboj ve štafetě 4x 100 m a připsali si čas 43.24 s. Filip Macháček k tomuto úspěchu vybojoval bronz ze stovky za osobák 11.36 s, třetí sprinterský kolega "od Báby" Mirek Kozák získal bramboru za 11.47 s.

Michal Řežábek zvítězil na trati 3000 m překážek za 9:52.43, k tomu zvládl také stříbro z hladké trojky za výkon 9:14.28. Druhý na steeplu doběhl také náš závodník Martin Kostohryz za 10:00.26.

Zuzka Kubicová získala medaili ve všech "svých" vrhačských disciplínách. Ke stříbru z kladiva zvládla vyhrát kouli, když útočila na osobák, který ale těsně nepřekonala - 12.41 m. K tomu zvládla druhé stříbro z disku za 43.69 m a bramboru ze stovky za 12.69 s. Připomínáme také zlatou placku Honzy Housky z kladiva.

Poslední zlatou vybojoval Pepa Pavlát na patnáctce za 4:15.47. Další dvě bronzové medaile vyběhli Spartaku Praha 4 také běžci. Dominik Pasler na půlce za 1:59.43 a Mirka Uhlířová na trati 1500 m za 4:56.82.

Gratulujeme!

(Kubicová Zuzana)

12.5.2018 Přebor Prahy začal kladivem

Přebory Prahy nám v pátek odstartoval předsunutý závod v kladivu, ve kterém se představilo pět našich závodníků!

Honza Houska se stal nejlepším kladivářem Prahy, když předvedl osobní rekord 54.44 m. Kája Brůhová zvítězila v kategorii juniorek také v osobáku 33.44 m. Stříbrnou medaili přidala Zuzka Kubicová za pěkných 48.77 m, nestačila jen na českou rekordmanku Kačku Šafránkovou.

Na bramborových pozicích skončili také s osobními rekordy dorostenka Eliška Hrabětová s magickým výkonem 33.33 m a junior Erik Čížek za 31.64 m.

Do dalšího dne pražských přeborů tak jdeme s náskokem tří medailí! Gratulujeme :)

(Kubicová Zuzana)

12.5.2018 Mistrovství ČR veteránů na 10 km

Mistrovství MČR v běhu na silničních 10 km se v Pardubicích 8. května zúčastnili dva Spartakovci. Eddie Stewart suverénně doběhl první ve své kategorii M60 v neuvěřitelném čase 36:16. Celkově doběhl na 10. místě z 84 účastníků všech kategorií.

Lukáš Severa není kovaný vytrvalec, ale má odvahu na všechny tratě. Ve své kategorii M45 doběhl 9.

Oběma bojovníkům s kilometry a vedrem gratulujeme.

(Stewartová Miriam)

6.5.2018 Mistrovství ČR v maratonu

Jediným naším závodníkem, který zasáhl do českého šampionátu v rámci Pražského maratonu byl Lukáš Polan. Časem 2:54:30 obsadil 23. místo a vylepšil si o 4 minuty osobní rekord.

(Benda Ondřej)

3.5.2018 Nominace Moiry Stewartové na EP v běhu na 10.000 m

Do britské metropole Londýna vyrazí Moira reprezentovat v reprezentačním dresu v polovině května. Pro svěřenkyni Vaška Janouška to po EP v Minsku v roce 2017 bude již druhá účast.

Gratulujeme! (Benda Ondřej)

30.4.2018 Moira Stewartová opět zlatá na dráhové desítce

Již třetí titul na dráhové desítce vybojovala Moira Stewartová, když zvítězila časem 35:52.37. Na sedmém místě doběhla v Brně Mirka Uhlířová (39:56.90), která taktéž patří do tréninkové skupiny Vaška Janouška.

Na start mužské závodu se postavil Miloš Auersvald, který bohužel do cíle, tak jako šest dalších soupeřů, nedoběhl.

Rozhovor se staronovou mistryní zde.

(Benda Ondřej)

27.4.2018 Další pořádání

Hlaste se prosím na nejbližší pořádání! závodů

- VZ žactva 2.-3.5. středa -čtvrtek

- 1.kolo kvalifikace MPD staršího žactva 16.5. (středa )

- 1. kolo II. ligy mužů a žen 20.5. (neděle)

- 3.kolo MPD mladšího žactva 31.5. (čtvrtek)

- Přebor Prahy staršího žactva 10.6. (neděle) a 11.6. (pondělí)

(Nakládal Tomáš)

20.4.2018 Hlaste se prosím

Hlaste se prosím na nejbližší brigády - pořádání! - VZ přípravek 23.4 (pondělí) - Pětiboj SpS 25. 4. (středa) - 1.VZ PAS 26.4. (čtvrtek) (Nakládal Tomáš)

16.4.2018 Miloš Auersvald čtvrtý na MČR v půlmaratonu

Miloš Auersvald doběhl 4. na republikovém půlmaratonu v osobáku 1:13:04. Gratulace!

P.S. Samozřejmě, že Miloš nenechal nic náhodě a hrdě nastoupil v našem krásném oddílovém dresu! Foto Miloše i na stránkách IDNES.cz...

(Kubicová Zuzana)

31.3.2018 V Olomouci začala chodecká sezóna

Včera v Olomouci byli chodci (rodinná výprava Kánských) bodově úspěšní. Ve výsledcích sice nejsou uvedena hostování, která se zveřejní až po 15.4., ale pro extraligu žen vybojovaly Petra Jeníková (59:43 min) nejhůře 5. místo a Karolína Jeníková (63:24 min) 7. místo, tedy 10 bodů. Pro II. ligu mužů získal Vláďa Kánský (66:53 min) nejhůře 5. místo (6 bodů).

První body v extraligové sezóně připsány, o další se naše ženy poperou 18.května při prvním kole na pražské Julisce.

(Kubicová Zuzana)

27.3.2018 Další stříbro z veteránského HME v Madridu

Chodci Vladimíru Kánskému nejenže cinkl zvonek do posledního kola, ale cinkla i stříbrná medaile na stupních vítězů. Po stříbru z 3000 m chůze v úterý v hale získal stejný kov na 5 km v pátek v parku.

Je jednoznačně nejstabilnějším sběračem medailí na velkých mítincích. Gratulujeme!!!

Zúčastnil se i trenér Roman Hájek. Zaběhl si 200 m, ale čas na postup v opravdu velké konkurenci 49 závodníků nestačil. V závěru mistrovství se zapojil i do štafety 4 x 200 m.

Miriam Stewartová doběhla v závodě na 1500 m sedmá.

(Stewartová Miriam)

23.3.2018 Stříbro na madridském ME veteránů

Ve️ španělském Madridu probíhá v těchto dnech veteránský evropský šampionát. První úspěch si připsali naši veteráni v chodeckém závodě, když Vladimír Kánský došel na distanci 3000 m v čase 19:32.02 druhý v kategorii M75.

Gratulujeme a dál držíme palce!

(Benda Ondřej)

13.3.2018 Mistrovství ČR veteránů

Spartakovské veteránské družstvo se zdárně rozrůstá!

Na sobotním Mistrovství ČR veteránů v hale se sešla kompletně naše současná aktivní veteránská špička obohacená ještě o nováčka skokana. Někteří si dokonce švihli dvě disciplíny, Jindřiška stihla tři.

Nově se vyhlašovala kategorie W/M 35 - 55 a W/M 60+.

V závorkách jsou časy po přepočtu veteránským koeficientem

  Kategorie M 60+

 • 60 m - Jan Zedník - 5. - 9,55 s (7,80 s)

 • 3000 m chůze - Vladimír Kánský - 3. - 22:07,02 min (14:28,67 min)
  Kategorie W 35 - 55

 • 200 m - Denisa Severová - 3. - 28,36 s (26,29 s)

 • 400 m - Lucie Rožková - 1. - 72,10 s (63,01 s)

 • 800 m - Miriam Stewartová - 1. - 2:36,83 min (2:12,70 min)

 • 800 m - Denisa Severová - 2. - 2:25,81 min (2:17,85 min)

 • 3000 m chůze - Karolína Jeníková - 3. - 17:39,95 min (15:24,49 min)

 • Koule - Jindřiška Noasová - 4. - 9:96 m (10,91 m)

 • Disk - Jindřiška Noasová - 1. - 35,10 m (38,58 m)

 • Kladivo - Jindřiška Noasová - 3. 35,62 m (41,31 m)
  Kategorie M 35 - 55

 • 800 m - Lukáš Severa - 9. - 2:38,52 min (2:25,96 min)

 • 1500 m - Lukáš Severa - 10. - 5:41,45 min (5:11,58 min)

 • Výška - Milan Štefl - 158 cm (177 cm)

 • Trojskok - Milan Štefl - 9,12 m (10,53 m)

Hodně sil do dalších atletických klání!

(Stewartová Miriam)

12.3.2018 Platba příspěvků na rok 2018

Nezapomeňte uhradit členské příspěvky! Každému z Vás přišel mail s předpisem příspěvků, kde naleznete vše potřebné. Více jak polovina lidí již příspěvky ale uhradila. Díky! (Kubicová Zuzana)

11.3.2018 Nový oddílák v břemenu

Honza Houska ovládl závod mužů na 41. ročníku Velké ceny města Pardubic v hodu břemenem. Břemenem těžkým 16 kg zdolal 17.01 metrů a stanovil tak nový oddílový rekord. Gratulace :)

(Kubicová Zuzana)

4.3.2018 MČR žactva premiérově v Ostravě

Hezký symetricky vypadající osobák zapsal v Ostravě Šimon Bohman na 300 m - 40,04 (15. místo). Šimon běžel i kvalitních 60 m za 7,69 (také 15.).

Adam Jaroš na překážkách zapsal solidních 9,07 (15. místo). Na třístovce se celkově zařadil za Šimona, kdy čas 40,63 stačil na 16. pozici.

Za vlastním očekáváním zůstala dnes Adélka Šimůnková, která po doběhu 60 m př. nebyla spokojená s časem 9,45 (14. místo). Cítila se lépe. V neděli si přeci jen chuť trochu vylepšila. Na 150 m dosáhla času 19,87, a to i přes bolest v koleni, která ji postihla ke konci zatáčky.

Sympatický výkon předvedl Miki Kubala na 800 m. Svou druhou nejrychlejší půlkou 2:16,65 si zapsal sice až 22. místo, ale byl jen jedním ze dvou kluků ročníku 2004 ve startovním poli.

(Kubicová Zuzana)

25.2.2018 Fantasticky stříbrné MČR mládeže

Na republikovém šampionátu v Ostravě se našim mladým závodníkům velmi dařilo. Padlo několik osobních i oddílových rekordů a tak to na vrcholu sezónu má být!

Senzačně závodil náš výškař Martin Vaněk. V průběhu soutěže si nejprve vyrovnal svůj osobák 196 cm, potom ale na třetí pokus zdolal i rovné dva metry! To už jsme byli u vytržení, ale Martin bramborovou medaili rozhodně nechtěl. Ničeho se nebál a na první pokus zdolal laťku ve výšce 204 cm!!! To znamená nový osobní rekord o 8 cm, oddílový rekord MUŽŮ, který vzal svému trenérovi Vladimíru Fraňkovi (200 cm), ale především stříbrnou medaili z MČR juniorů!!! Jedná se o první Martinovu medaili z takovéto akce.

Ke skvělým výkonům se vybičovali rovněž naši sprinteři. Tomáš Nevole stejně jako Marťas překonal magickou číselnou hranici, u něj se však jednalo o stlačení času na šedesátce pod 7 sekund. Hned v rozběhu zvládl nejkratší sprint za 6.92 s a zaběhl juniorský oddílový rekord! O tom, jak je tento čas kvalitní, svědčí i fakt, že v našich dlouhodobkách překonal Ondru Bendu a Vojtu Šulce, české mužské reprezentanty. Ve finále Tom formu zopakoval a za výkon 6.93 s mu patří páté místo.

Dvoustovka byla ještě o něco napínavější a věděli jsme, že se Tom bude rvát o medaili. Z rozběhu postoupil na čas za 21.82 s. Finále bylo velmi těsné a o bronz se bojovalo do posledního metru. Tomovi ale tentokrát asi chyběla i troška štěstí a s časem 21.90 s skončil o pouhou setinku za bronzovou příčkou. Věříme, že se mu to v dobrém vrátí v letní sezóně a setinky budou hrát v jeho prospěch. Toma trénuje náš předseda Tomáš Nakládal.

Výtečné osobní rekordy předvedl také Tomášův čerstvý tréninkový parťák Mirek Kozák. Na šedesátce dorostenců zvládl zaběhnout 7.17 s a postoupil přímo do finále! Tam ale bohužel neudržel nervy na uzdě a byl diskvalifikován za předčasný start. Na trati 200 m však znovu ukázal, že umí běhat rychle. Výkonem 22.78 s vybojoval skvělé šesté místo a o dvě desetiny si vylepšil své dosavadní osobní maximum.

Poprvé se na MČR představil Filip Macháček a na zadek se z toho rozhodně neposadil! Z Ostravy si veze osobák 7.31 s a pěkné 11. místo. Filipovi zřejmě svědčí trénink po boku rychlých borců Nevoleho a Kozáka :-)

Na sprintech jsme měli zastoupení i v kategorii dorostenek. Emě Kaletové se na šedesátce nevydařil start, čímž se připravila o čas pod 8 sekund. I tak si ale vylepšila alespoň letošňák na 8.04 s. Na dvoustovce se jí dařilo lépe, leč hranici 26 vteřin nepokořila. Čas 26.01 s je ale nový osobní rekord a pěkný příslib do letní sezóny. Ema zde skončila desátá, sprinty trénuje ve skupině pod vedením Jardy Kubici. Kubicovce zde reprezentoval také Tomáš Wooller, u které se ale zřejmě projevila nevyzávoděnost a s časem 24.06 s určitě nebude příliš spokojený. Zkušenosti z velké akce se ale hodí!

Pěkné sedmé místo vybojoval Adam Starý v tyčkařském sektoru za 3.69 m - tedy pouhý centimetr za osobním maximem. Tyč trénuje s Kristýnou Fetterovou, obecně se ale připravuje s trenérem Javůrkem. Osmá skončila vícebojařka Danča Kotková na překážkách, odkud veze osobní rekord 8.78 s, který zaběhla v rozběhu i ve finále. V našich dlouhodobkách jí patří druhé místo. Trenéry jsou manželé Feherovi. Osmá byla také juniorka Kája Brůhová za výkon 10.93 m, což se zablokovaným krkem není vůbec špatné. Její trenérkou je Jindřiška Noasová.

V nejlepší dvanáctce ještě 9. Ema Kaletová ve výšce za 162 cm, dělené 9. místo Bořek Pešta na překážkách za 8.48 s, 12. Danča Kotková v dálce za 5.28 m.

V závěru šampionátu se tradičně soutěžilo ve štafetách na 4x 200 m. Naši junioři ve složení Kozák-Wooller-Pešta-Nevole běželi výborně a s výkonem 1:31.24 se zařadili na páté místo. V našich dlouhodobých tabulkách jim bude patřit druhá příčka. Dorostenky nastoupily v sestavě Rabiňáková-Kotková-Šimůnková-Kaletová a závod rozběhly také velmi dobře, útočily možná i na bronzovou příčku. Při poslední předávce ale holkám kousek chyběl, aby si kolík předaly a Áďa i s kolíkem upadla. Ema však po chvilce pokračovala dál a i přes cenný ztracený čas dofinišovala za 1:46.35. Štafeta tak skončila sedmá.

Celkem tedy naše výprava veze z Ostravy stříbrnou medaili, 8 umístění v nejlepší osmičce a k tomu dalších 5 umístění do dvanáctky.

Gratulujeme a děkujeme! I pro nás, co jsme fandili jen u streamu, to byl skvělý zážitek, kolikrát lepší než u ZOH :-)

(Kubicová Zuzana)

18.2.2018 HMČR mužů a žen

Na dospělém domácím šampionátu se bohužel představili jen dva naši atleti. Sprinter Tomáš Nevole si týden před svým juniorksým MČR otestoval rychlost po boku Veleby a dalších vynikajících sprinterů a za výkon 7.04 s bral celkové 16. místo.

Dominik Pasler si mezi muži zkusil "půlku", ale jeho rozběh nebyl rozběhnut zrovna nejrychleji a Dominik s časem 2:00.48 skončil osmnáctý. Oba borci jistě nasbíraly cenné zkušenosti, které se jim v dalších velkých závodech budou hodit.

Na šedesátce měla startovat ještě Zuzka Kubicová, která ale vlivem nemoci nemohla k soutěži nastoupit. Stejně tak se bohužel nakonec nepodařilo sestavit ani ženskou štafetu.

(Kubicová Zuzana)

11.2.2018 SP4 na MČR v halových vícebojích

SP4 reprezentovala pětice závodníků na MČR ve vícebojích. Dokončili však pouze dva...

Už v pátek se rozjela soutěž žáků, kde se Adam Jaroš nejprve protrápil šedesátkou za 7,98 i dálkou, kde jen o 4 centimetry překonal 5 metrů (504 cm). V kouli se zachránil až solidním třetím pokusem 8,91. Ve výškařském sektoru už naznačil stoupající sebevědomí, když se přehoupl přes 157 cm (PB). Do druhého dne tak vyrážel z 11. pozice.

Na překážkách zaběhl Adam hezkých 9,05 a začal povedenější den. V tyči pak stabilně doskákal až na 270 cm, a o 20 cm vylepšil svůj osobák. Po dlouhém čekání na závěrečný kilometr předvedl Adam 3:08,56 (PB). I díky zaváhání soupeřů se tak dostal na celkové 9. místo, když poskládal 3420 b., čímž o 10 bodů vylepšil svůj výkon z Jablonecké haly.

Dařilo se i žákyni Adéle Šimůnkové a dorostence Danče Kotkové. Ovšem oběma jen na čtyřech z pěti disciplín. Právě na čtvrté disciplíně pětiboje se obě holky zranily (Adél problémy s kolenem, Danča se stehenním svalem) a nemohly tak nastoupit do závěrečného běhu na 800m. I to se ovšem ve víceboji stává. Hlavně, aby se obě co nejdříve daly dohromady.

V sobotu zahájili svůj sedmiboj i dorostenci. Rychle ovšem skončil pro Adama Žáka, který kvůli problémům se zády nenastoupil ani k soutěži ve skoku dalekém. Adam Starý se po týdnu na lyžích necítil zdaleka nejlépe. Po prvním, spíše průměrném dni hájil 13. pozici. Druhý den začal solidně na překážkách za 9,11 a hlavně pak zvítězil ve své soutěži v tyči výkonem 360. Dílčí vítězství v disciplíně, to je vždy vzpruha. Když zaběhl závěrečný kilometr na hranici osobáku (2:58,30), posunul se na celkové 10. místo.

foto: Denisa Kisialová, www.jojka.cz (Koutník Jan)

4.2.2018 Přebory Prahy nám přinesly 10 medailí

Nejúspěšnějšími atlety se stali naši výškaři. Ema Kaletová ovládla závod dorostenek ve skvělém osobáku 170 cm, Martin Vaněk ji druhý den napodobil v sektoru juniorů, když si vyrovnal své maximum 196 cm. Oba trénují pod vedením čerstvého trenéra Vladimíra Fraňka.

Borci a borkyně Spartaku Praha 4 dále vybojovali jednu stříbrnou a sedm bronzových medailí. Ema Kaletová přidala třetí příčku na dvoustovce a opět v osobáku 26.08 s (trenér J. Kubica). Danča Kotková brala bronzovou placku hned ve dvou disciplínách - v kouli za 12.06 m a na překážkách za osobní rekord 8.78 s. Danča trénuje u manželského dua Feherů. V koulařském sektoru získala medaili také juniorka Kája Brůhová za 10.84 m (trenérka Jindřiška Noasová). Jedinou stříbrnou pozici jsme zásluhou Mirky Uhlířové získaly v kategorii žen a to na trati 1500 m za 5:01.15 (trenérem Vašek Janoušek), třetí za ní doběhla Zdíška Kučerová v osobáku 5:01.75 (trenér Jarda Nevečeřal).

V mužských kategoriích se bronzová umístění povedla Bořkovi a Dominikovi. Bořek Pešta na juniorských překážkách předvedl skvělý osobák 8.40 s a udělal tak velkou radost své trenérce Martině Feherové. Dominik Pasler vylepšil své SB na půlce na 1:57.86 - trenér T. Nakládal.

Sklidili jsme také šestkrát bramboru. Ema Kaletová (8.06 s) a Zuzka Kubicová na šedesátce (7.99 s SB), Zuzka ještě v kouli žen, Mirek Kozák na dvoustovce za 23.04 s a Zdíška Kučerová na patnáctce v osobáku 5:01.75. Na čtvrté příčce doběhla v závodě žen také štafeta našich dorostenek ve složení Rabiňáková-Kotková-Hymplová-Kaletová, trať 4x 200 m holky zvládly za 1:47.29.

Do osmičky se ještě umístili:

 • páté místo: Mirek Kozák 60 m SB 7.30 s, Marek Peřich výška mužů 184 cm, Tomáš Hrdina 1500 m výrazný PB 4:26.28,

 • šesté místo: Tomáš Končický 200 m i 400 m ve skvělých PB 22.69 s a 50.69 s, Jan Houska koule mužů PB 11.22 m,

 • sedmé místo: Bořek Pešta 400 m juniorů výtečný PB 52.67 s, Miloš Auersvald 3000 m 9:07.27, Filip Macháček 60m PB 7.41 s, Verča Skuhrovská v dálce 471 cm,

 • osmé místo: Martin Kostohryz 3000 m 9:20.12, Erik Čížek koule juniorů PB 10.06 m.

Gratulujeme a příští týden se těšíme na MČR vícebojů.

(Kubicová Zuzana)

3.2.2018 Rozhovor s Moirou Stewartovou

Rozhovor s naší nejúspěšnější členkou Moirou Stewartovou, která také již pravidelně reprezentuje ČR naleznete zde.

(Kubicová Zuzana)

29.1.2018 Tři medaile a řada finálových umístění z Přeborů Prahy staršího žactva!

Přebory Prahy staršího žactva v hale 2018 jsou za námi. Co přinesly?

Tři medaile

Nejlépe se dnes dařilo na dráze! Pro stříbro si doběhl na třístovce Šimon Bohman v osobním rekordu 40,26. Vedlo se i nováčkovi Tomáši Kosobudovi, který si rovněž vylepšil osobní na 43,59 a bral 7. místo.

Velké drama přinesl první běh na 800m, kde se Mikuláš Kubala přetahoval se třemi „Dukláky“ o vedení. Ve finiši Miky těsně uhájil třetí pozici o dvě setiny a mohl se radovat z bronzu. Navíc v kvalitním čase 2:14,26. Očekávání předčil i Jirka Češka, který zvítězil stylem start-cíl ve druhém běhu v čase 2:18,32.

O třetí medaili se postarali kluci ve štafetě 4x200 (Jaroš, Kubala, Dallal, Bohman). Suverénně zvítězili ve druhém běhu v čase 1:43,16, čímž se dostali na druhé místo. Pro 8. místo si doběhla „B“ štafeta (Kordík, Jára, Češka, Král). Třetí štafeta běžela již de iure mimo soutěž, protože po zranění Vítka Vrány v rozcvičení zde nastoupil podruhé Mike Dallal, aby si mohli zaběhnout štafetu i zbylí tři kluci (Štětka, Schejbal, Kosobud).

Čtvrtá místa

Na 60m reprezentovali SP4 čtyři sprinteři. Šimon Bohman se probojoval do finále A, kde si doběhl pro osobák 7,65, avšak nepopulární čtvrté místo. Pro osobák 7,95 si dofinišoval také Honza Král, 10. místo. V rozbězích se ukázali ještě Vítek Vrána (8,09) a Mikuláš Kubala (8,14). Sprinterky se ukázaly pouze v rozbězích – Sára Kučerová (8,62), Jana Ticháčková (8,83) a Róza Saidlová (9,15).

Četné zastoupení jsme měli nad překážkami. Nejlépe skončil Adam Jaroš, v dobrém výkonu 9,03 bral čtvrtou pozici. Ovšem až po uznaném protestu poté, co jej rozhodčí chtěli diskvalifikovat pro chybné překonávání překážek. Na šestém místě finišoval Mike Dallal v osobním maximu 9,20. Finále B si zaběhl Honza Král, pro kterého už to byl ale čtvrtý start během hodiny a půl, a tak jen zopakoval výkon z rozběhu 9,65. Ostatní kluci skončili již v rozběhu: Adam Karabec (10,86), Martin Hošek (11,36) a Maty Helcl (12,29).

Ve skoku dalekém si pro druhé čtvrté místo z přeborů doskočil Adam Jaroš (532). Těsně pod stupni vítězů zůstala i Adél Šimůnková. Když těsně neskočila laťku ve výšce 151cm, zůstala „na pokusy“ právě na nepopulární čtvrté pozici. Překvapivé čtvrté místo čekalo i na Majdu Švarcovou na 1500m. Zde byl odstup na medaile už 7 vteřin.

Finálová umístění

Holky zdatně reprezentovala Adél Šimůnková, ačkoliv brala nakonec pouze pátou pozici za 9,26. V rozběhu skončila Andrea Švíbková (11,01).

Štafeta holek běžela ve složení Gaigrová, Ticháčková, Kučerová a Šimůnková nad své možnosti. Přesto stačil výkon 1:51,74 jen na 6. pozici.

V tyčkařském sektoru se mile prezentoval Vítek Vrána. Šesté místo a osobní rekord 2.41 byly pro Vítka jistě vzpruhou do budoucna.

Šest pokusů v kouli absolvoval Pavel Kordík. Svou mušku seřídil mezi 9,60 a 9,74, všechny jeho koulařské projektily dopadly právě do tohoto rozpětí. Ten nejlepší z poslední série stačil na 7. místo. Na 150 si vedla nejlépe Sofie Gaigrová, která postoupila do finále C časem 20,75, kde svůj výkon zopakovala a obsadila celkově 8. místo. Nejlepší z kluků Mike Dallal se za 19,63 do finále nepodíval. (Koutník Jan)

8.1.2018 Tomáš Končický stříbrný na halovém akademickém MČR!

Tom se hned ve svém prvním závodě v roce 2018 postavil na start trati 400 m a vedl si parádně. S výkonem 51.34 s (pouze 12 s za celkovým maximem) skončil celkově na druhém místě a bral stříbrnou medaili!

Na akademičkách si zaběhli také dva naši běžci, oba na trati 1500 m. Gerron Stewart běžel čas 4:16.06 a Pepa Pavlát 4:24.62.

Gratulujeme a hodně štěstí do dalších bojů... :-)

(Kubicová Zuzana)