bg

Archiv aktualit za rok

Chci si prohlédnout:
15.2.2019 Moira Stewartová nominovaná na MS v krosu!!!

Po šesti letech bude mít česká atletika zástupce na mistrovství světa v přespolním běhu! Do dánského Aarhusu na konci března vyrazí 29. žena z ME v Tilburgu a vítězka lednového krosu EAA v Roveretu Moira Stewartová.

Do Dánska pocestuje spolu se svým trenérem Vaškem Janouškem, přičemž se bude jednat o historicky první účast spartakovského atleta na dospělém mistrovství světa.

Více o nominaci na světový šampionát se dočtete zde.

Jsme na Moiru i na trenéra Vašíka moc pyšní a budeme držet všechny palce!

(Benda Ondřej)

12.2.2019 Nabídka nových dresů pro běžce

Ahoj všem!

Pokud by někdo uvažoval o novém dresu (vhodné především pro běžce/běžkyně), tak více info a pro předběžný zájem se mi upište zde.

Pro více podrobností mi pište na mail milos.auersvald@gmail.com.

Až budu mít další info co se možného vyzkoušení velikosti týče dám vědět.

Díky za spolupráci!

Miloš

(Auersvald Miloš)

11.2.2019 Přihlášky na letní soustředění v Liberci

Ahoj všem. Letos máme snad příjemnou změnu, pojedeme na soustředění na krásný stadion do Liberce. Termín od 3.8. do 10.8.2019.

Ubytování i strava bude zajištěna v hotelu a ubytovně Hotel Arena. Máme předběžně rezervováno 60 míst. Opět platí pravidlo, kdo se přihlásí dřív, ten jede. Proto neváhejte s přihlašováním. Cena ubytování včetně plné penze je 690 Kč za noc (4830 Kč). Pronájem stadionu je pro aktivní závodníky v soutěži družstev hrazen oddílem, stejně tak máme naplánováno i jednu návštěvu welness. Případní nezávodící zájemci si pronájem stadionu hradí ze svého (+300 Kč).

Termín přihlášení je do čtvrtka 28.2.2019. Platbu je pak potřeba provést do konce března (při odhlášení do konce června se vám případně peníze vrátí). V případě velkého zájmu budou upřednostňováni zájemci o celý pobyt.

Informace o platbách Vám budou rozeslány a řád soustředění bude doplněn.

Přihlašování probíhá klasicky po přihlášení v termínové listině. (Benda Ondřej)

11.2.2019 Ema Kaletová 7. na vícebojařském MČR, Michal Jára 18.!

Na víkendovém republikovém šampionátu se představili dva naši vícebojařští zástupci – Ema Kaletová a Michal Jára.

Lépe se dařilo Emě, která obsadila v pětibojařské soutěži dorostenek sedmé místo, když poskládala 3257 bodů. Její jednotlivé výkony byly: 60 m př. 9.32 PB, výška 156, koule 10.85, dálka 514, 800 m 2:42.82.

Michal Jára zápolil v sedmibojařské soutěži žáků a při své premiéře na MČR zažil pocity radosti i zklamání. Michal začal perfektně, neboť v prvních třech disciplínách si vytvořil osobní rekordy (60 m 7.92, dálka 523, koule 8.22). Ale pořadím se propadl, neboť nezaložil na výšce :(. I přes tento neúspěch pokračoval v sobotu dále – 60 m př. 9.36, tyč 295 PB, 1000 m 3:08.22 PB. Celkově z toho byl výkon 2988 bodů a 18.místo.

Foto: Jojka.cz (Benda Ondřej)

3.2.2019 Halový Přebor Prahy přinesl našemu oddílu 8 medailí

Dorostenka Ema Kaletová nastoupila na start čtyř disciplín a byly z toho hned dva cenné kovy. Z dálky za nejlepší letošní výkon 548 cm brala stříbro, z výškařského sektoru si pak za 161 cm odnesla zlatou medaili a titul přebornice Prahy.

Naší nejúspěšnější disciplínou se stal jednoznačně vrh koulí. Dorostenec Pavel Kordík potvrdil svou formu a díky pokusu 13.65 m se mohl radovat z vítězství a ze zisku zlaté medaile. Na stupně vítězů ho doprovodil vícebojař Adam Starý (PB 12.49), který v posledním pokusu odsunul na bramborovou pozici svého tréninkového parťáka Adama Žáka. Dařilo se také Káje Brůhové, která zaostala jen pár ceňtáků za svým maximem a s výkonem 11.76 m se v kategorii juniorek umístila na stříbrné pozici. Čtvrtou koulařskou medaili přidala Zuzka Kubicová, za 11.36 cm brala stříbro, ale s výkonem příliš spokojená nebyla.

O jedinou naší sprinterskou placku se postaral Filip Macháček, který si na nejkratším sprintu zaběhl osobák 7.18 s a doběhl si pro bronz. Naše další dva borce doprovází zdravotní problémy. Mirek Kozák se bohužel ve finále šedesátky zranil, Tomáš Nevole se zase vrací po vleklé nemoci. Na druhou stranu se pěkně předvedli Vojta Michal a Šimon Bohman, kteří si ve všech disciplínách zaběhli parádní osobáky.

Další bronz do spartakovské sbírky přidala Zdíška Kučerová na patnáctce za osobní rekord 4:59.25. Blýskl se také její tréninkový kolega Petr Pavlišen. Na osmistovce si zaběhl své dosavadní maximum 1:55.92.

Mnoho dalších našich závodníků předvedlo osobní maxima či letošní nejlepší výkony. Gratulujeme ale všem zúčastněným a děkujeme za pěkné představení. Gratulujeme také jejich trenérům. A těm, kteří budou ještě zápolit na halových MČR, přejeme hodně štěstí. (Kubicová Zuzana)

31.1.2019 Velká Kunratická opět mezi nejlepšími

V rámci vyhlašování TOP běhů za rok 2018 se námi pořádaný závod Velká Kunratická umístil na druhém místě mezi TOP běžeckými akcemi. Za pořadatele přebral ocenění člen organizačního výboru Honza Koutník.

I letos se VK bude samozřejmě konat, a to již po 86. Proto si nezapomeňte poznamenat datum 10. listopadu 2019!

Více o vyhlašování TOP běhů zde. (Benda Ondřej)

29.1.2019 Příspěvky 2019

Příspěvky na rok 2019 je třeba uhradit do 31.1.2019 (Nakládal Tomáš)