bg

Archiv aktualit za rok

Chci si prohlédnout:
16.2.2020 MČR mládeže v Ostravě

Z halového MČR mládeže přiveze naše výprava z Ostravy jedno zlato a k tomu 6 míst v top dvanáctce. Celé výpravě se moc dařilo a padlo dost osobních rekordů nebo výkonů těsně za nimi.

Jiří Pavel Češka se dokázal výrazně prosadit i v kategorii dorostenců. Z rozběhu hladce postoupil do nedělního finále, kde se z počátku držel ve skupině s ostatními běžci. V posledním kole ale tzv. kopnul do vrtule a celému závodnímu poli utekl. Výsledný čas je 1:56.88 a Jirkovi patří zlatá medaile a titul mistra ČR. Jeho trenérem je Vašík Janoušek.

Dvě skvělá šestá místa vybojovala Ema Kaletová ve skocích. Nejprve v dálce třetím pokusem předvedla halový osobák 552 cm a zajistila si tak další tři finálové pokusy. V tom posledním ještě zaútočila na své maximum skokem dlouhým 547 cm. Ve výšce Emča několikrát opravovala, což jí stálo páté místo. Konečný výsledek 167 cm je solidní, pouhé 4 cm za jejím maximem. Jejím skokanským trenérem je Vladimír Franěk.

Pěkné deváté místo obsadil Pavel Kordík v kouli dorostenců. Pavel předvedl velmi vyrovnanou sérii vrhů - 13.94 - 14.33 - 14.03 a za svým nejlepším výkonem zaostal jen o 6 centimetrů. Z jeho představení měla velkou radost jeho trenérka Zuzka Kubicová.

Dvě místa v top dvanáctce zapsal také Michal Jára. V tyči byl desátý za 380 cm, na překážkách ukázal osobní rekord 8.57 s a skončil jedenáctý. Trénuje ve vícebojařské skupině Honzy Koutníka. O setinku za ním zůstal na překážkách Mike Dallal a umístil se na dvanácté příčce. Jeho trenérem je Michal Javůrek.

Danča Kotková se předvedla rovněž na překážkách. Čas 9.15 znamená osobní rekord a 14. místo. Trenéry jsou manželé Feherovi. Ve dvou disciplínách si zazávodil vícebojař Adam Žák a ve výsledkách 2x rozsvítil písmenka PB. Na hladké čtvrtce se zlepšil zhruba o půl vteřiny a stanovil své maximum na 51.85 s. Na překážkách to byl osobáček menší, ale i ten se počítá - výsledný čas 8.70 s. Adam se připravuje rovněž u Honzy Koutníka.

Všem moc gratulujeme, bylo to skutečně báječné vystoupení a nikdo svůj závod nepokazil. Přejeme všem našim atletům vydařenou přípravu na letní sezónu, ať se při dalších MČR potkáváme ve větším počtu závodníků.

(Kubicová Zuzana)

9.2.2020 MČR ve vícebojích

Ve Stromovce se o víkendu představilo hned 5 závodníků SP4, kteří bojovali o body v halových vícebojích.

V soutěži juniorů se dařilo Adamovi Žákovi. Dva nové osobní rekordy si zapsal z dálky (6,02) a závěrečného kilometru (2:54.96), a dva vyrovnal na 60 mpř. (8,72) a skoku o tyči (340). V tyči by již ale měl skákat výše... Solidní výkony předvedl i v kouli (10,52) a na 60 m (7,55). Naopak ve skoku vysokém se Adam od žactva trápí a marně vzpomíná, jak skočil 185 cm před třemi lety. V sobotu skočil jen 171 cm. Celkově to však stačilo na hezký součet 4337 bodů a 9. místo v nabité konkurenci.

Michal Jára se představil v dorosteneckém sedmiboji. Perfektní výkony 60 m (7,53 PB), dálka (597), koule (9,45 PB), výška (165), překážky (8,67) překazila nevyzpytatelná tyč. Jakkoliv si Michal skočil před pár týdny osobák 403, tak nyní nepřekonal základní výšku 340 cm a po „XXX“ se rozloučil s dobrým vícebojem. Odpověď na nezdar v tyči ale našel velmi rychle – osobní rekord na závěrečném kilometru (3:00.86) naznačil, že se Michal jen tak nevzdává. Celkem 3716 bodů a 9. místo. (Mimochodem Michal obdobně minulý rok na MČR zaváhal ve výšce XXX).

Nejlépe si v našich barvách vedl Viktor Vacek v žactvu. Osobní rekordy si zapsal ve výšce (162), kouli (11.86), kilometru (3:04.64) a vyrovnal si jej v dálce (536). Šedesátku a tyč zvládl v dobrých výkonech (7,87 a 240). Za očekáváním zůstal jen na překážkách, kde s výkonem 9,70 rozhodně nebyl spokojený. Celkově tak obsadil vynikající 6. příčku za 3611 bodů. Těšíme se však, co předvede venku, neboť v devítiboji ho čeká navíc jeho oblíbený disk a oštěp. Viktorovi sekundoval Matyáš Lukeš. Maty, který přešel z mladšího žactva, se rozkoukal velmi rychle v náročném sedmiboji. Jakkoliv ve většině disciplín zůstal za svými osobními rekordy, tak celkový součet 3465 byl přesně o 100 bodů více než ten z Jablonce ze začátku ledna. Pokud Maty vytrvá, tak své současné 11. místo příští rok nepochybně vylepší.

Jedinou slečnou v barvách SP4 byla v pětiboji juniorek Ema Kaletová. Nejlépe si vedla ve výšce, když se zdárně přenesla přes laťku na hranici 168 cm. Dále ale zaostávala za svými nejlepšími výkony – 60 m př. (9,74), dálka (517), koule (9,40) a 800 m (2:52.48); a to je škoda. Celkově z toho bylo 12. místo. Ema má jistě předpoklady pro to, aby víceboj jednou poskládala lépe, ale na velké soutěži se jí to zatím nikdy příliš nepodařilo. Tak snad to vyjde příště!

Díky za podporu!

3.2.2020 Halový Přebor Prahy

Dvojnásobnou přebornicí Prahy se stala juniorka Ema Kaletová, která se na skoky připravuje u trenéra Vladimíra Fraňka. Ve skoku do výšky zapsala 166 cm, v dálce pak předvedla letošní nejlepší výkon 542 cm.

Stříbrnou medaili v kategorii juniorek získala tyčkařka Bára Kordíková za rovné 3 metry. Bára od této sezóny trénuje s Jernejou Writzl.

Tomáš Nevole je prvním rokem v kategorii mužů, i tak ale zvádl vybojovat medaili. Na dvoustovce doslova vpadl do cíle a zaběhl výborný čas 21.88 s, o jednu jedinou setinu tak zaostal za prvním místem. Trénuje u Tomáše Nakládala.

Dorostenci společně získali tři stříbra. Skvěle závodil vícebojař Mike Dallal, předvedl dva osobní rekordy (dálka 600 cm, 200 m 23.56 s) a na překážkách doběhl druhý v čase 8.55 s. Jeho trenérem je Michal Javůrek. Dařilo se také Pavlovi Kordíkovi, který zlepšil své osobní maximum v kouli na 14.39 m. Jeho trenérkou je Zuzka Kubicová. Třetí stříbro vyběhl Martin Gajda na trojce za výkon 9:55.30, trénuje u Vaška Janouška.

V kategorii mužů dokázal svou aktuální formu Petr Pavlišen, který trať 1 500 m zvládl za 4:01.75 a zapsal třetí, tedy bronzovou příčku. Stejnou medaili pověsila na krk Hanka Koděrová, která startovala na osmistovce (2:31.69). Oba se připravují v běžecké skupině Vaška Janouška.

Poslední medaili získala štafeta a to nám vždy udělá velikou radost. Juniorky ve složení Gucfová-Hrdličková-Rabiňáková-Kaletová se prosadily i v konkurenci žen a doběhly třetí v čase 1:46.97. Sofi G. a Nikča R. trénují u Tomáše Nakládala, Verča H. a Ema K. u Jardy Kubici.

I mimo medailové příčky však padlo několik letošních nejlepších výkonů i mnoho osobáků. Všem gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu a těm, kteří ještě budou startovat třeba na MČR, držíme moc palce!