Od 6.4.2021 platí následně uvedená opatření a žádáme o jejich striktní dodržování.

2. Jedinci nebo dvojice provádějící sportovní aktivity budou mezi sebou dodržovat rozestupy min. 2 m.

3. Šatny, sprchy, a ostatní vnitřní prostory mimo sportoviště jsou uzavřená, pro toalety nastavena režimová opatření.

NSA-Aktuální informace pro sportovce.

(platí pro všechny věkové kategorie) (Nakládal Tomáš)

3.4.2021 Moira Stewartová 9 vteřin od limitu na OH v Tokiu

Skvělý výkon předvedla při svém maratonském debutu ve švýcarském Belpu Moira Stewartová, když se stala třetí ženou české historie, která zvládla tuto distanci pod 2:30. Cílem proběhla v čase 2:29:39, což je jen pouhých 9 vteřin za ostrým olympijským limitem pro hry v Tokiu. K tomuto výkonu jí pomohl i její bratr Gerron, který velkou část závodu odtáhl jako vodič a doběhl do cíle v čase 2:30:05.

Gratulujeme k úspěšné premiéře a věříme, že se Moiře přeci jen olympijský sen splní. (Benda Ondřej)

7.3.2021 MČR juniorů a dorostu

Na halovém MČR v Ostravě závodilo 7 našich atletů a do Prahy vezou 3 cenné kovy.

Jiří Pavel Češka se od dospělého šampionátu potýká se zraněním, proto nastoupil do závodu netradičně v teniskách. I tak si ale závod pohlídal a získal do své sbírky další titul mistra České republiky. Trenérem Vašek Janoušek.

Medaili z letního mistrovství obhájila také výškařka Ema Kaletová. Za výkon 167 získala stříbro. K tomu si bez tréninku zkusila také skok do dálky a nebylo to vůbec špatné. Výkon 540 cm zaznamenal šesté místo. Z tréninkové skupiny Vladimíra Fraňka se v Ostravě představil ještě výškař Adam Schejbal, kterému se také šampionát vydařil. S výkonem 180 cm skončil mezi dorostenci šestý.

Třetí a asi nejvíce překvapivou medaili získal vícebojař Michal Jára ve skoku o tyči. Michal předvedl parádní osobák 434 cm a právem vyhrál bronzovou placku. Svěřenec Honzi Koutníka startoval také na překážkách, kde skončil bramborový opět v osobním rekordu 8.25 s.

Čtvrté místo zapsala na stejné trati také juniorka Danča Kotková. Jak jinak než v osobním maximu 9.12 s. Tuto vícebojařku jsme mohli sledovat také v koulařském sektoru, kde za rovných 10 metrů brala osmé místo. Danča trénuje ve skupině manželů Feherových.

Na osmé příčce se dále umístil Adam Starý mezi tyčkaři juniory za výkon 385 cm, na překážkách si zaběhl osobák 8.81 s a skončil 13. Dvakrát desátá byla běžkyně Hana Koděrová na tratích 1500 m a 3000 m.

Gratulujeme a trénujte dále i v omezených podmínkách. Snad si letní sezónu užijeme naplno.

(Kubicová Zuzana)

21.2.2021 MČR mužů a žen v Ostravě

Dva z našich závodníků startovali na halovém MČR můžu a žen. Ema Kaletová zapsala ve výšce 170 cm a odváží si z Ostravy výborné šesté místo. Jirka Pavel Češka byl na osmistovce favoritem na postup do finále, ale kvůli bolesti v oblasti achilovky bohužel nedokončil svůj rozběh. Vedoucím naší početné výpravy byl trenér Emy, tedy Vladimír Franěk.

Přejeme šťastnou cestu domů.

9.2.2021 Jirka Češka nový českým dorosteneckým rekordmanem!

V rámci 3. kola Atletické ligy mužů a žen překonal Jiří Pavel Češka dorostenecký halový národní rekord na 800 m. Časem 1:51.36 srazil svěřenec Václava Janouška dosavadní rekordní zápis Martina Hrstky z roku 2006 o 39 setin.

V současné chvíli tak Jirka drží halové národní rekordy na 800 m jak v dorostenecké, tak i žákovské kategorii. (Benda Ondřej)