bg

Archiv aktualit za rok

Chci si prohlédnout:
11.12.2023 Vyhlášení nejlepších mladých atletů Prahy

Minulý týden byli oceněni za výborné výkony v roce 2023 naší dva juniorští atleti - Michal Jára (trenér Honza Koutník) a Jirka Češka (trenér Vašek Janoušek), i díky jejich účasti na juniorském mistrovství Evropy v Jeruzalémě.

Třetím oceněným se v rámci vyhlášení nestorů Prahy stal trenér a rozhodčí Zdeněk Šťovíček, který na Spartaku trénuje od roku 1972.

Oceněným gratulujeme a přejeme mnoho štěstí a zdraví do dalších let!

Foto: Pražský atletický svaz (Ondrková Hana)

10.12.2023 Jirka Češka 76. na evropském krosovém šampionátu

V belgickém Bruselu dnes proběhl poslední evropský šampionát roku 2023, a to ten krosový.

V juniorském závodě na pětikilometrové náročné trati v místním parku obsadil svěřenec Vaška Janouška při své krosové reprezentační premiéře 76. místo.

Gratulujeme k reprezentaci ČR i našeho klubu!

(Benda Ondřej)

3.12.2023 Národní rekord a splněný limit na OH pro Moiru Stewartovou

Neskutečný závod dnes dopoledne předvedla Moira Stewartová při maratonském závodě ve španělské Valencii.

Po půlmaratonském mezičase 1:13:01 doběhla do cíle v čase 2:25:36, což znamená nejen vylepšení dosavadního národního rekordu Evy Vrabcové Nývltové skoro o minutu (2:26:31), ale i pokoření ostrého limitu pro OH v Paříži 2:26:50.

A to dosud měla Moira osobák 2:29:28 z roku 2021.

Nově tak drží Moira národního rekordy na 10 000 m, půlmaratonu a v maratonu.

Gratulace patří nejenom jí, ale i trenérovi Vaškovi Janouškovi!

(Benda Ondřej)

28.11.2023 Jirka Češka nominován na ME v přespolním běhu

Dnes byla schválena nominace na krosový evropský šampionát, který proběhne 10. prosince v belgickém Bruselu.

Mezi celkově 9 nominovanými je i spartakovský juniorský mistr ČR Jirka Češka, pro kterého to bude po juniorském ME v Jeruzalémě druhá reprezentační akce v roce 2023.

Svojí účastí na krosovém mistrovství naváže na svého trenéra Vaška Janouška, který startoval na stejné akci v letech 2003 a 2004.

K nominaci Jirkovi i Vaškovi gratulujeme! (Benda Ondřej)

26.11.2023 MČR v přespolním běhu - zlato pro Jirku Češku

V sobotu proběhlo v Dříteči krosové MČR, kde se představilo 10 spartakovských závodníků. Nejlépe si vedl junior Jirka Češka, který ač specialistka-půlkař, navázal na úspěšný Přebor Prahy a z východu Čech si odvezl po těsném finiši zaslouženou zlatou medaili.

V závodě žen-mílařek obsadila 10. místo Bety Ukolova a 17. Amálka Kučerová. Ve stejném závodě mužů skončil Dominik Pasler 14., Martin Olšanský 21., Petr Kučera 30. a Štěpán Kačena 34.

Ve vytrvaleckém závodě mužů doběhl na 16. místě Honza Skalička. V juniorských závodech skončila ještě Bára Velenská 21. a Oskar Plavec 48.

Mimo nich závodila v Dříteči ještě Evelína Vorlová, která v rámci Finále běžeckého poháru mládeže obsadila s pražskou dorosteneckou smíšenou štafetou 9. místo.

Gratulujeme!

Foto: SP4 + ČAS (Martin Edlman)

(Benda Ondřej)

24.11.2023 Přebor Prahy v přespolním běhu

V neděli proběhl na dostihovém závodiště v Praze-Velké Chuchli Přebor Prahy v přespolním běhu všech kategorií.

Nejvíce se dařilo Jirkovi Češkovi, který si mezi juniory doběhl pro přebornický titul. Bronzová umístění obsadili mezi muži Honza Skalička, v ženách Bety Ukolova a v dorostenkách Evelína Vorlová.

Dále skončili v mužích na 5. místě Martin Olšanský, 8. Michal Řežábek, 9. Petr Kučera a 12. Štěpán Kačena. V dorostenkách byla 7. Tereza Petra Češková, v žákyních 5. Julie Rybářová a v mladších žákyních 4. Kateřina Dandová.

Krosová sezona však ještě nekončí, jelikož zítra se v Dříteči uskuteční MČR mužů, žen a juniorských kategorií. Kromě úspěšných medailistů z Chuchle Jirky Češky, Honzy Skaličky a Bety Ukolové se představí dalších 8 spartakovských závodníků. Současně se Evelína Vorlová nominovala do smíšené dorostenecké štafety Prahy pro Finále běžeckého poháru mládeže.

K Přeborům gratulujeme a držíme palce pro MČR!

(Benda Ondřej)

5.11.2023 1/2maraton Kláry Janouškové v Otrokovicích

Včera si svou závodní premiéru na půlmaratonské trati odbyla v Otrokovicích Klára Janoušková na Memoriálu MUDr. Podmolíka.

Klára zaběhla 1:21:48, což ji řadí na třetí místo dlouhodobých spartakovských tabulek za Moiru Stewartovou a Reginu Procházkovou. Celkově obsadila Klára v Otrokovicích mezi ženami šesté místo, mezi Češkami však skončila třetí.

Gratulujeme!

(Benda Ondřej)

31.10.2023 Krkonošská podzimní soustředění

Pozdravy z Krkonošského podzimního soustředění od našich tréninkových skupin!

Bábovky, Feherovci, JK DecaTeam, Javůrkovci, běžci Jardy Nevečeřala, běžci Vašíka Janouška, Kubicovci, Fráňovci a skupina mladšího a staršího žactva - všichni poctivě trénovali za každého počasí a započali tím zimní přípravu!

Kromě toho proběhl Halloweenský večer a také kytárka na Jawě!

Všem zúčastněným děkujeme za úžasný týden a těšíme se zase za rok!

(Ondrková Hana)

29.10.2023 Moira Stewartová třetí na půlmaratonu v Malaze

Ve španělské Malaze běžela velmi dobře Moira Stewartová, když z plného tréninku zaběhla kvalitních 1:10:44, což je druhý český čas historie právě za jejím NR z loňského roku (1:10:14). Tento výkon znamenal pro svěřenkyni Vaška Janouška třetí místo za dvojicí Keňanek.

Za měsíc čeká Moiru maraton a to opět ve Španělsku. 3. prosince by se měla postavit na start závodu ve Valencii (Maraton Valencia Trinidad Alfonso).

Gratulujeme a držíme palce dále!

(Benda Ondřej)

9.10.2023 MČR veteránů ve vrhačském pětiboji

V Jičíně v sobotu proběhl veteránský šampionát ve vrhačském pětiboji, kde se představila i Jindřiška Kverková (dříve Noasová).

Z města pohádek si nakonec odvezla Jindřiška tři medaile, když zvítězila ve vrhačském pětiboji i v hodu antickým diskem (2,5 kg) a v hodu balvanem (25 kg) brala stříbrnou medaili.

Moc gratulujeme!

(Benda Ondřej)

7.10.2023 MČR družstev žactva na Děkance

Minulou sobotu 30. září jsme úspěšně uspořádali na našem stadionu týmový šampionát družstev žáků a žákyň. Vše proběhlo ke spokojenosti všech a můžeme si tak odškrtnout první MČR, které nám bylo ČAS přiděleno.

Během nabitého závodního dne jsme viděli plno osobních rekordů, nejlepší český žákovský výkon roku 2023 Lukáše Drobiliče ve výšce 195 cm, rekord stadionu Ley Bradové na 200 m překážek 28.36, ale další napínavé souboje a to až do závěrečných štafet na 4x300 m.

Z mistrovských medailí se nakonec mezi žáky radovala družstva A. C. TEPO Kladno, ŠAK Pardubice Benešovka a TJ Sokol Opava. V žákyních byla nejlepší družstva ASK Slavia Praha, Atletický klub Zlín a SK Jeseniova.

Ocenění zaslouží jak ředitel závodu Radek Fischer, tak i technická četa a další, kteří se na MČR podíleli!

(Benda Ondřej)

3.10.2023 Zakončení sezóny 2023

28.9. se nekonal jen den české státnosti, ale proběhlo i tradiční zakončení atletické sezóny na Děkance!

Přípravka závodila v předstihu velkých utkání. Netradičních týmových závodů se zúčastnilo 33 dětí. Soutěžili ve štafetovém turnaji, skokanské štafetě a trailovém týmovém běhu.

Následoval již 9. ročník utkání Kluci X Holky, kde se utkaly týmy mladších žákyň proti mladším žákům a starších žákyň proti starším žákům. V druhé jmenované kategorii jasně zvítězila děvčata poměrem 71:25, zatímco v kategorii mladší nebylo jasno až do závěrečných štafet. V těch nakonec vítězství vybojoval o jeden bod tým mladších žáků 49:48.

Na závěr proběhl 51. ročník tradičního utkání Muži X Ženy. Po dvou mužských vítězstvích z minulých dvou let, opanovaly letošní ročník ženy, které zvítězily 55:39.

V nejbližších dnech náš oddíl čeká podzimní příprava a soustředění všech kategorií na Friesových boudách. Přejeme hodně štěstí a sil do halové sezóny!

(Ondrková Hana)

2.10.2023 Tři zlaté medaile na Přeborech Prahy ve vícebojích

O víkendu proběhl na pražské Slavii vícebojařský Přebor Prahy, který přinesl tři přebornické tituly pro tréninkovou skupinu Honzy Koutníka.

V ženách zvítězila Naty Olivová za součet 5229 bodů (15.12-167-12.45 SB-26.83=15.12-37.67-2:24.58) a navázala tak na halový přebornický titul v pětiboji.

Mezi juniorkami byla nejúspěšnější Viky Šmeralová, která si kromě zlata připsala i nový juniorský oddílový rekord 4420 bodů (15.82-149 SB-546-26.66=15.82-28.81-2:37.31).

V juniorech si vysloužil přebornický titul letošní účastník MEJ Michal Jára za 7267 bodů (11.25-694-12.68-184-50.51=14.71-38.47-460 SB-48.09-4:37.94).

V mladším žactvu se nejvíce dařilo dvojici Petr Zelenka (1972 bodů) a Adéla Prokopcová (2453 bodů), kteří skončili shodně na 8. místě.

Všem gratulujeme!

(Benda Ondřej)

29.9.2023 V sobotu MČR družstev žactva na Děkance

V sobotu 30. září 2023 proběhne za našeho pořadatelství na stadionu Děkanka český šampionát družstev v kategoriích žáků a žákyň.

Náš klub byl tak poprvé v jeho historii pověřen Českým atletickým svazem k pořádání mistrovství ČR. Na stadion Děkanka se tak sjedou nejlepší 22členná družstva z celé České republiky, aby zabojovala o mistrovské medaile.

Postup na šampionát si skrz Mistrovství Čech, resp. Mistrovství Moravy a Slezska vybojovalo v obou kategoriích 10 družstev. Mezi žáky se pokusí na svůj triumf z minulého roku v Třinci navázat atleti z T.J. Sokol Kolín-atletika. Dalšími postupujícími družstvy jsou žáci ASK Slavia Praha, SK Jeseniova, TJ Dukla Praha, A.C. TEPO Kladno, Školní atletický klub Pardubice Benešovka, Lokomotiva FOSFA Břeclav, Atletický klub Olomouc, TJ Sokol Opava a AC Moravská Slavia Brno.

Mezi žákyněmi chybí obhájkyně titulu z Atletika Poruba, a tak o mistrovský titul a medaile zabojují žákyně z SK Jeseniova, ASK Slavia Praha, AK ŠKODA Plzeň, T.J. Sokol Kolín-atletika, Atletika Líbeznice, AC Turnov, Atletický klub Zlín, Atletický klub Olomouc, TJ Sokol Opava a SSK Vítkovice.

Na startu se představí i úspěšní atleti a atletky z MČR žactva jednotlivců, které proběhlo minulý víkend v Břeclavi, ale i ti, kteří tuto sobotu vyhráli žákovské mezistátní pětiutkání utkání v Trnavě.

Mistrovství bude oficiálně zahájeno v 10:25 a nové mistry i mistryně České republiky poznáme v 18:30, kdy proběhne slavnostní vyhlášení.

Tak přijďte na Děkanku se podívat a zafandit nejlepším žákovským týmům!

(Benda Ondřej)

25.9.2023 127. ročník běhu Běchovice - Praha

V neděli se konal tradiční silniční desetikilometrový závod z Běchovic do Prahy, což je zároveň i MČR v silničním běhu, a na startu se ukázaly i spartakovské žluté dresy.

Na nejlepší umístění dosáhla Klárka Janoušková, která doběhla mezi ženami na 14. místě v čase 37:53.

Mezi muži se nejvíce zadařilo Gerronu Stewartovi, který doběhl 23. v čase 33:15. 41. pak skončil Honza Skalička, 51. Štěpán Kačena, 56. Petr Kučera a 62. Jirka Zelenka. I přes zranění na 3.km doběhl na 78. místě ještě Michal Řežábek.

Všem moc gratulujeme a Michalovi přejeme brzké uzdravení!

Foto: ČAS (Soňa Maléterová)

(Ondrková Hana)

24.9.2023 9. místo juniorek na MČR družstev

V Plzni proběhlo včera MČR juniorských družstev, kam se po 11 letech probojoval spartakovský tým juniorek.

Družstvo pod vedením Martiny Feherové bojovalo co to šlo (4 štafety 4x100 m a 3 štafety 4x400 m), ale na lepší jak poslední deváté místo to s bodovým součtem 44,5 bodu nastačilo.

Z družstva se bodově nejvíce dařilo Viky Šmeralové (11 b.), Amálce Johnové (11 b.), Kristýně Hruškové (4,25 b.), Tereze Petře Češkové (4 b.) a Anně Rýdlové (3,5 b.).

Potěšitelné je, že pouze jediná členka v příštím roce již nebude součástí družstva. Ostatní jsou buď juniorkami prvním rokem či teprve dorostenky nebo žákyně.

Gratulujeme!

(Benda Ondřej)

21.9.2023 MČR žactva v Břeclavi

O víkendu 16.-17.9. se v Břeclavi konal vrchol sezóny pro kategorii staršího žactva. Spartak zaznamenal během MČR tři individuální starty a nechyběly ani štafety.

Nejlépe se dařilo Julče Rybářové, která doběhla v téměř poledním slunci 10. na trati 3000 m v čase 12:03.01. 12. pak skončila Bára Máchová v oštěpu výkonem 36.74. Individuální start ještě zaznamenala Linda Plačková na krátkých překážkách. Krátká štafeta běžela ve složení Matoušová-Plačková-Novotná-Dobrá, dlouhá pak ve složení Matoušová-Novotná-Máchová-Dobrá.

Všechna děvčata načerpala cenné zkušenosti a motivaci do dorostenecké kategorie. Holkám gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!

Foto: Jan Houska

(Ondrková Hana)

12.9.2023 Spartakovští běžci na Memoriálu bratří Jungwirthů

V neděli 10.9. se v Roztokách u Prahy konal Memoriál bratří Jungwirthů a čtveřice zástupců našeho oddílu uctili svými výkony památku velkých běžců.

Nejlépe se dařilo Martinu Olšanskému, který si na patnáctce doběhl časem 4:04.84 pro třetí místo. Kromě Martina se závodu zúčastnil ještě Michal Řežábek, Tom Hrdina a Štěpán Kačena.

Klukům gratulujeme!

(Ondrková Hana)

11.9.2023 Juniorky třetí na M Čech a postupují na MČR

V pražském Edenu se v sobotu konalo Mistrovství Čech juniorských družstev i s našimi juniorkami a juniory.

Úspěšnější byly juniorky, které obsadily třetí místo a po 11 letech si družstvo pod vedením Martiny Feherové vybojovalo účast na MČR, které se uskuteční 23.9. v Plzni. Junioři (vedoucí Honza Koutník) skončili na čtvrtém místě, což postup na MČR neznamená.

Z juniorek se dařilo nejvíce Kristýně Hruškové (22,5 b.), Sáře Noasové (17,75 b.), Amálce Johnové (15,75 b.), Adéle Košátkové (14,25 b.) a Evelíně Vorlové (14 b.).

Z juniorů zářili na Slavii Michal Jára (28 b.), Honza Šafránek (21 b.), Honzové Zuzánek a Pajskr (20,5 b.) a Lukáš Mareš (20,25 b.).

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí juniorkám na MČR!

(Benda Ondřej)

6.9.2023 Dvě výškařská stříbra na Akademičkách

V Olomouci dnes proběhly pro vysokoškolské studenty České akademické hry. Spartakovským vysokoškolákům se dařilo především ve výšce, kde Adam Rybák (VŠE) za 208 cm a Natka Olivová (UK) za 171 cm získali v letošních maximech stříbrné medaile.

Těsně pod stupni na čtvrtém místě skončila další výškařská dvojice Marek Peřich (ČZU) za 202 cm a Justýna Brýdlová (UK) za 163 cm i na 800 m Jirka Nývlt (1:57.56). Medaili si alespoň odvezl ze štafety 4x400 m, kde byla sestava ČVUT bronzová. Danča Kotková (UK) doběhla pátá na 100 m překážek (14.80), šestá skončila v oštěpu (37.08 m) a ve výšce brala osmé místo (158 cm). Osmý a devátý doběhli na 400 m překážek za 59.99, resp. 66.10 Martin Kulhánek (UK) a Tomáš Hrdina (ČVUT), který byl ještě dvanáctý na 800 m (2:04.51). K výšce si ještě přidala jedenácté místo Natka Olivová v kouli za 11.70 m.

Gratulujeme!

(Benda Ondřej)

4.9.2023 10. místo mužů na MČR družstev

O víkendu proběhl v Hodoníně klubový šampionát, kde se náš mužský tým umístil s 63 body na 10. místě. Mezi nejlepší spartakovské bodmany patřili Honza Skalička (12 b.), Michal Řežábek (11 b.), Michal Jára (8 b.), Roman Baše (7,5 b.) a vedoucí družstva Radek Fischer (6,5 b.). Všichni však bojovali co to šlo (v obou štafetách po 3 sestavách) a každý bod byl v celkovém hodnocení důležitý.

Osobáky si v jihomoravském městě udělali na 5000 m Honza Skalička (14:41.43 - 2. místo dlouhodobých tabulek) a Martin Olšanský (15:18.02), Dominik Pasler na 800 m (1:54.52), dorostenecký nováček Filip Starý na 400 m př. (55.07 - 5. v juniorech a 2. v dorostencích SP4) a Michal Řežábek na 5000 m chůze (26:23.18).

Gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci klubu!

(Benda Ondřej)

2.9.2023 5. místo mužů "B" v baráži o 1.ligu

V Třebíči dnes proběhla baráž o postup do 1. ligu v Čechách, které se zúčastnilo spartakovské béčko mužů. Nakonec z toho bylo pro družstvo pod vedením Honzy Fehera skvělé 5. místo.

Tímto umístěním tak napsali krásnou tečku za letošní sezónou, kdy po premiérovém vítězství v 2. lize si zapsali i nejlepší umístění tohoto družstva ve spartakovské historii.

Moc gratulujeme! (Benda Ondřej)

1.9.2023 O víkendu MČR družstev v Hodoníně

V sobotu a neděli vyvrcholí na hodonínském stadionu letošní soutěže družstev republikovým šampionátem. Celkem se představí 11 týmů, když postupující z extraligy doplní vítězové tří 1.lig, takže i naši muži.

Družstvo mužů "A" se tohoto šampionátu účastní podruhé v historii, přičemž v roce 2012 v Táboře obsadili 7. místo (viz foto). Ze současného družstva se MČR zúčastnili Vašek Janoušek, Michal Řežábek a Radek Fischer, který je od letoška i vedoucím týmu.

V sobotu odpoledne proběhnou kladivářské a chodecké soutěže, v neděli poté zbylé disciplíny.

Na soupisce vedoucího Radka jsou pro Hodonín tito borci: Roman Baše, Erik Čížek, Radek Fischer, Honza Houska, Vašek Janoušek, Michal Jára, Tomáš Končický, Honza Koutník, Lukáš Mareš, Jirka Matoušek, Tomáš Nevole, Jirka Nývlt, Martin Olšanský, Dominik Pasler, Adam Rybák, Michal Řežábek, Adam Schejbal, Honza Skalička, Šimon Skoumal, Adam Starý, Filip Starý, Martin Vaněk a Adam Žák.

Celému týmu držíme palce!

(Benda Ondřej)

30.8.2023 Erik Čížek stříbrný na ME neslyšících

V polském Štětíně proběhl minulý týden evropský šampionát neslyšících atletů. Stříbrnou medaili získal spartakovský kladivář Erik Čížek za výkon 43.99 m. K tomu ještě přidal svěřenec Honzy Vacka čtvrté místo v hodu diskem (30.22 m).

Gratulujeme!

Foto: Český deaflympijský výbor

(Benda Ondřej)

26.8.2023 Moira Stewarová 26. na mistrovství světa

V maratonském závodě na světovém šampionátu v Budapešti se dnes rozhodně neztratila Moira Stewartová, když ve světové konkurenci doběhla na skvělém 26. místě v čase 2:34:02. Současně pak byla klasifikována jako sedmá nejlepší Evropanka.

Svěřenkyně Václava Janouška si tak vylepšila dosavadní maximum na světových šampionátech, když doposud byla nejlépe 34. na MS v půlmaratonu v roce 2020.

Moira využila i skvělé podpory českých fanoušků včetně těch ze Spartaku, který bylo okolo trati opravdu hodně.

Moc gratulujeme Moiře i Vaškovi!

Foto: ČAS/Soňa Maléterová

(Benda Ondřej)

23.8.2023 Muži "A" a "B" vítězi 1. a 2. ligy

Posledním kolem byly ukončeny ligové soutěže. V neděli na domácím stadionu při utkání 1. ligy muži "A" opět zvítězili a celkově svou skupinu ovládli. Ženy pod vedením Jardy Nevečeřala skončily v kole třetí a stejné umístění jim patří celkově.

Foto z nedělních závodů na Děkance ZDE.

V sobotu se v Pacově uskutečnila 2. liga a muži "B" skončili na druhém místě. Celkově ovšem svojí skupinu vyhráli. Ženy "B" (vedoucí družstva Martina Feherová) si odvezly z Vysočiny čtvrté místo, v konečném pořadí jim patří místo páté.

Vítězstvím si "A" družstvo mužů pod vedením Radka Fischera zajistilo účast na MČR družstev, které se uskuteční 2.-3. září v Hodoníně.

Muži "B" s vedoucím družstva Honzou Feherem se díky prvenství představí v baráži o postup do 1. ligy, kterou hostí 2. září Třebíč.

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí na MČR a v baráži!

(Benda Ondřej)

7.8.2023 Moira Stewartová nominovaná na MS v Budapešti

Dnes byla zveřejněna česká nominace pro nadcházející světový šampionát v maďarské Budapešti. Nás může těšit, že mezi 23 jmény v nominaci, je i spartakovská běžkyně Moira Stewartová.

Svěřenkyně Vaška Janouška se tak podívá na první velké MS, přičemž dvě účasti na světových šampionátech již má. V roce 2019 se zúčastnila krosového šampionátu (70.) a v roce 2020 půlmaratonského (34.).

Maratonský závod je na programu předposlední den mistrovství - 26. srpna od 7:00 hod.

Moiře i jejímu trenérovi moc gratulujeme a přejeme povedenou závěrečnou přípravu!

(Benda Ondřej)

6.8.2023 Jirka Češka a Michal Jára na MEJ

V pátek vyrazila do izraelského Jeruzaléma i 44-členná česká reprezentační výprava. Od pondělí do čtvrtka zde proběhne juniorský evropský šampionát a na start se postaví i spartakovská dvojice Jirka Češka a Michal Jára.

Jirku čeká rozběh na 800 m v úterý, Michal započne pod dohledem svého trenéra Honzy Koutníka svůj desetiboj ve středu.

Celý šampionát bude možné sledovat na All Athletics. (Benda Ondřej)

26.7.2023 Letní soustředění žactva

Od pondělí 17.7. do neděle 23.7. proběhlo již tradiční letní soustředění v Čisté u Rakovníka. Letošním tématem bylo Dobrodružství s Dinosaury!

Kromě celotáborových her na děti čekaly i atletické tréninky v přírodě, výlet, volnočasové aktivity a i nějaké ty noční zážitky z bojovek.

(Ondrková Hana)

25.7.2023 Jirka Češka a Michal Jára nominováni na MEJ

Dnes byla schválena nominace na juniorský evropský šampionát v izraelském Jeruzalémě, jenž proběhne 7.-10. srpna. V 46 členné nominaci figurují i dva spartakovští junioři - půlkař Jirka Češka (trenér Vašek Janoušek) a desetibojař Michal Jára (trenér Honza Koutník).

Pro oba to tak bude druhá společná mezinárodní akce, jelikož již loni spolu startovali na juniorském světovém šampionátu v kolumbijském Cali.

Gratulujeme!

Foto: ČAS (Soňa Maléterová) (Benda Ondřej)

9.7.2023 MČR do 22 let v Ostravě

Minulý víkend patřil v Ostravě národnímu šampionátu kategorie do 22 let. Celkem vybojovali spartakovští závodníci šest umístění mezi nejlepšími osmi.

Nejvíce se dařilo výškařce Justýně Brýdlové, která za výkon 171 cm brala čtvrté místo. Stejného umístění dosáhla i Emma Horáčková ve stýplu (11:25.91). Sedmé místo si za osobní rekord 50.60 m (poprvé za 50 m) připsala kladivářka Štěpánka Germeková a upevnila si tak druhé místo našich dlouhodobých tabulek.

Osmá místa obsadili Roman Baše na 110 m překážek v čase 15.35 (v rozběhu 15.12), Jirka Nývlt na 800 m (1:57.51, v rozběhu PB 1:55.32) a štafeta čtvrtkařek Johnová-Vorlová-Kotková-Suchomelová (4:02.74). Těsně za nejlepší osmičkou na deváté příčce pak skončili kladivář Šimon Skoumal (49.70 m) a výškařka Amálka Johnová (161 cm).

V Ostravě se kromě nich představili i další – 13. Anička Suchomelová na 400 m v PB 58.44 a 14. Danča Kotková na 100 m překážek v PB 14.64. Roman Baše si dal v sobotu dokonce čtyřboj - kromě krátkých překážek skončil 13. na 400 m překážek 55.83, 14. v dálce 617 cm a 15. na výšce 186 cm.

Všem závodníkům i jejich trenérům (Dubnova, Janoušek, Vacek, Koutník, Franěk, Kubicová, Nakládal a manželé Feherovi) gratulujeme!

(Benda Ondřej)

23.6.2023 MPD staršího žactva

V pondělí proběhlo 3. a zároveň poslední kolo základní části Městského přeboru družstev staršího žactva ve Vokovicích.

V prvním kole na Děkance starší žákyně obsadily první místo, žáci pak skončili šestí. V druhém kole na Julisce děvčata první místo obhájila a chlapci se o jednu příčku zlepšili. Třetí kolo ve Vokovicích znamenalo druhé místo pro žákyně a pro chlapce opět zlepšení na čtvrtou pozici.

I přes druhé místo ve třetím kole děvčata celkově uhájila první místo ve skupině a postupují do Finále A, kde svedou souboj o postup na Mistrovství Čech. Bodmankami za všechna tři kola se staly Linda Plačková (63 b), Lucka Dobrá (46 b) a Míša Kandová (46 b).

Chlapci skončili ve skupině celkově pátí a v září je čeká Finále B. Bodmany se stali David Lištvan (46,25 b), Štěpán Šimůnek (40,25 b) a Ondra Kubík (31 b).

Naši mladí atleti se připravují pod vedením Davida Kocánka, Jirky Cikharta a Káti Kuptíkové, mladé atletky pak pod vedením Radka Fischera, Týny Fetterové a Hanky Ondrkové.

Všichni si zaslouží pochvalu za krásné výkony a za jejich bojovnost ve všech kolech a přejeme hodně štěstí do finálových kol!

(Ondrková Hana)

21.6.2023 Přebor Prahy mladšího žactva

Minulý týden proběhl na stadionu v Hostivaři Přebor Prahy mladšího žactva. Během dvou soutěžních dnů vybojovali naši nejmladší atleti a atletky celkem 6 cenných kovů.

Dva přebornické tituly získal Patrik Malý, jenž nejprve zvítězil na 300 m (41.21) a druhý den přidal zlato na 150 m (19.43). Oba výkony ho řadí na 3. místa našich dlouhodobých tabulek. Na 150 m se hned za ním na druhém místě umístil Oskar Jelša (19.45), který si odvezl stříbrnou medaili i z výšky, kde skočil 148 cm. Do nejlepší osmičky se ještě dostali z chlapců pátí Emil Pawinger na 60 m př. (10.12) a štafeta na 4x300 m Jelša-Pawinger-Vorel-Malý (3:13.23).

Žákyně si odvezly dvě stříbrné medaile - v krikeťáku byla druhá Sofie Vlachynská (48.82 m) a stejného umístění dosáhla i Petra Buganová na 800 m (2:29.41). Letos již však má zaběhnutý z Děkanky oddílový rekord 2:24.36. Na čtvrtém místě na 800 m doběhla v osobáku Katka Dandová (2:34.83) a šestá skončila Adéla Prokopcová na 60 m př. (10.25) i štafeta na 4x300 m Jirásková-Fillová-Prokopcová-Dandová (3:18.77). Na šestém místě pak doběhla i mixová štafeta na 4x60 m Jirásková-Muchová-Zelenka-Vorel (33.70).

Všem závodníkům i jejich trenérům a trenérkám gratulujeme!

(Benda Ondřej)

19.6.2023 MČR juniorů a dorostu – stříbro a 3 bronzy na Julisce

V rámci tzv. Gigantu na pražské Julisce jsme se 4x medailově prosadili a získali dalších 10 umístění v TOP 8. Překvapivou stříbrnou medaili získal dorostenec Maty Lukeš na 300 m př. za 37.82. Ve stejném závodě doběhl pátý Filip Starý v čase 38.67 a společně s Matym se díky novým osobákům zařadili svěřenci manželů Feherových na 2. a 3. místo dlouhodobých tabulek. Následně se oba představili i v dorostenecké štafetě na 4x400 m, kde spartakovská štafeta ve složení Lukeš-Starý-Holý-Mareš brala bronzovou medaili (3:25.67 a 2. místo dlouhodobek).

Bronzovou medaili si vyskákala dorostenka Amálka Johnová (163), čímž svěřenkyně Vládi Fraňka navázala na stejnou medaili z letošní haly. Poslední bronz (a zároveň premiérovou medaili z MČR) získala taktéž dorostenka Ema Kyselicová v chodeckém závodě na 5000 m (29:17.84).

Opravdu nabitý a zároveň úspěšný víkend má za sebou dorostenec Lukáš Mareš. Svěřenec Tomáše Nakládala absolvoval dvojboj 200 a 400 m (plus štafetu 4x400 m), přičemž v obou disciplínách se dostal do finále. Na 400 m doběhl pátý v novém oddílovém rekordu 49.14. Následně obsadil osmé místo na 200 m (osobák v rozběhu 22.50).

Těsně pod stupni doběhla štafeta juniorek na 4x100 m. Sestava Pohořelická-Stárková-Hrušková-Doležalová brala čtvrté místo za čas 49.76. Další dívčí štafety na 4x400 m braly šesté místo (juniorky Doležalová-Velenská-Marešová-Hrušková 4:01.39) a sedmé místo (dorostenky Mrázová-Ulbrichová-Štanclová-Vorlová 4:02.81-3. místo dlouhodobých tabulek).

Mezi nejlepších osm se ještě dostali pátý dorostenec Lukáš Vacek v kladivu (49.89 m), sedmí dorostenec Honza Šafránek v dálce (650 cm) i junior Adam Schejbal v trojskoku (PB 13.36) a osmá juniorka Markéta Kodejšová na 3000 m (10:44.30).

Kromě uvedených se do užší osmičky nevešli nebo v rozbězích skončili: dorostenky Evelína Vorlová i Julie Mrázová na 800 m (2:19.63, resp. 2:26.43), Anna Rýdlová v tyči (SB 255 cm), Bára Kličková v kouli (11.81 m) a Míša Lipárová v kladivu (35.26 m); juniorky Kristýna Hrušková na 200 m a 100 m př. (26.16 a 15.03), Karolína Doležalová na 400 m (60.71), Bára Velenská na 800 m (2:26.50) a Anna Marešová na 400 m př. (68.53); a dorostenci Filip Starý na 100 m př. (15.16) a Honza Pajskr v trojskoku (PB 12.22 m).

Gratulujeme k předvedeným výkonům a držíme palce do dalších závodů!

(Benda Ondřej)

13.6.2023 Přebory Prahy dorostu a staršího žactva

O víkendu proběhly na Děkance Přebory Prahy dorostu a staršího žactva a byly to opravdu vydařené přebory!

Kategorie dorostenců zaznamenala nejvíce prvenství! Lukáš Mareš prosvištěl 200 m v osobáku 22.61, Maty Lukeš přeběhl 110 m překážek také v osobním rekordu 14.65, Honza Pajskr si zlato vyskákal rovnou ve dvou disciplínách – ve výšce za 1.79 a v trojskoku za 11.88, Honza Šafránek si pro něj doskočil osobákem v dálce 6.51 a Lukáš Vacek pak také v osobním maximu 52.05 v kladivu. Poslední dorostenecké zlato padlo ve štafetě 4x400m ve složení Flegr-Fillo-Holý-Mareš za čas 3:43.21! Jedno stříbro pak putovalo opět k Lukymu Marešovi na 400 m za osobák 50.85. Dva bronzy přidali ještě naši překážkáři – Matymu Lukešovi na 300 m př. za 38.94 PB a Filipu Starému na 110 m př. za 14.96 PB.

U dorostenek to zlatě cinklo čtyřikrát! V kouli Barča Kličková vrhla své náčiní do vzdálenosti 14.12 a kromě zlata tak vylepšila oddílový rekord! Kladivo ovládla Míša Lipárová v osobním rekordu 43.77, v disku zase zářila Helča Muchová osobákem 30.42. Čtvrté zlato brala štafeta 4x400 m ve složení Mrázová-Štanclová-Ulbrichová-Vorlová za čas 4:10.65. Dvě stříbrné medaile se rozdělily k Helče Muchové za výkon 41.52 PB v kladivu a k Eve Vorlové na 800 m za čas 2:19.31! Bronz si v kladivu vyházela Vanda Hegerová za výkon 39.54 PB a doběhla si pro něj i druhá štafeta 4x400 m ve složení Opatrná-Popiolková-Di Pietro-Stárková za čas 4:40.58!

O dvě zlaté medaile mezi žákyněmi se zasloužily v osobních rekordech Julča Rybářová na 3000 m za výkon 11:56.19 a Lucka Dobrá ve výšce 1.60! Jedno stříbro si vyházela Barča Máchová v oštěpu za hod dlouhý 34.47 PB. Bronz a taky i druhou medaili si pak vyběhla Julča Rybářová na 1500 m v osobním rekordu 5:20.42 PB!

Padlo samozřejmě i spoustu dalších krásných výkonů a osobních rekordů a všem závodníkům, medailistům a jejich trenérům moc gratulujeme!

(Ondrková Hana)

12.6.2023 Ema Kyselicová 7. na MU dorostu

Ve slovinské Ptuji se v neděli uskutečnilo dorostenecké mezistátní pětiutkání. V chodeckém závodě na 5000 m se postavila ve své reprezentační premiéře na start Ema Kyselicová. Nakonec došla na 7. místě v novém osobním rekordu 29:15.34 a připsala 4 body českému týmu.

Celkově české reprezentace zvítězila v kategorii dorostenek i dorostenců, když za sebou nechala reprezentační výběry Polska, Maďarska, Slovinska a Slovenska.

Gratulujeme!

Foto: ČAS

(Benda Ondřej)

6.6.2023 Moira Stewartová 10. na Evropském poháru

V sobotu proběhl ve francouzském městečku Pacé Evropský pohár v běhu na 10.000 m i s naší Moirou Stewartovou.

Celkově obsadila svěřenkyně Vaška Janouška 10. místo, když zaběhla v elitní evropské konkurenci a při nepříjemném větru 32:54.86.

Gratulujeme!

(Benda Ondřej)

5.6.2023 Dvě medaile na MČR ve vícebojích

Roman Baše veze z Přerova překvapivý, ale zasloužený bronz. Posunul mužský oddílový rekord přes 7000 bodů! Velké PB na 400 m a 110 m př., menší PB na kouli a 1500 m a další zdařilé disciplíny = 7057 bodů (11.33-661-11.62-200-49.04=15.03-33.82-420-44.21-4:31.05).

Michal Jára vybojoval mezi juniory stříbro. Pro Michala bohužel trochu protrápený víceboj, výborné výkony, ale většinou kus za osobáky trvaly den a půl. Závěr už měl Michal slušný - tyč - oštěp - a PB na 1500 m = 7180 bodů (11.33-697-11.41-188-50.44=14.64-37.63-460-45.58-4:36.99).

Barbora Kličková závodila v dorostenkách výborně, a v silné konkurenci obsadila celkově 6. místo. S osobáky v kouli a výšce dokončila v osobním rekordu sedmiboje = 4745 bodů (14.88-158-13.18-27.13=543-28.75-2:37.51).

Všichni tři uvedení se připravují pod vedením Honzy Koutníka.

Gratulujeme!

(Benda Ondřej)

30.5.2023 2. kola ligy opět pro spartakovské mužské týmy

V sobotu proběhlo na pražské Slavii druhé kolo 1. ligy a na předchozí vítězství dokázali opět navázat muži spartakovského "A" týmu. Nejvíce se bodově dařilo trojici Marek Peřich (29 b.), Honza Skalička (21,5 b.) a Luis Domínguez (20,75 b.). V Edenu byl k vidění i juniorský oddílák, o který se postaral na 1500 m Jirka Češka (3:53.37) a vymazal tak svého trenéra Vaška Janouška.

Ženské Áčko obsadilo čtvrté místo a celkově drží také čtvrtou příčku. Bodově se dařilo především Káje Brůhové (28 b.), Zuzce Kubicové (17 b.) a Johaně Petříkové s Moirou Stewarovou (13 b.). Závěr ligového kola ve fotogalerii zde.

Spartakovské "B" týmy závodily v neděli na 2. lize v Plzni. Obě družstva zopakovala svá umístění z 1. kola, tzn. muži zvítězili, ženy skončily sedmé. Stejná umístění jim tak patří i celkově. Nejvíce bodů mezi muži získali Lukáš Mareš (26 b.), Honza Šafránek a Honza Zuzánek (22 b.). V ženách se dařilo Emě Kyselicové (20 b.), Lucii Loskotové (12 b.) a Káje Jeníkové s Bárou Kordíkovou (11 b.).

Další ligové kolo je na programu o víkendu 24. a 25.6., kdy 1. liga bude v sobotu ve Vlašimi, zatímco 2. liga v neděli v Táboře.

Gratulujeme a držíme palce všem do dalších závodů!

(Benda Ondřej)

23.5.2023 Oddílový rekord a limit na MEJ Jirky Češky

Na dnešním Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově se skvěle dařilo Jirkovi Češkovi. V běhu na 800 m využil rychle rozběhnutého závodu a zaběhl si osobák 1:48.88. Současně tento čas znamená jak vylepšení vlastního oddílového rekordu, tak i splněný limit pro Mistrovství Evropy juniorů v izraelském Jeruzalémě. Tam již má splněn limit i vícebojař Michal Jára.

Jirkovi a jeho trenérovi Vaškovi Janouškovi moc gratulujeme!

(Benda Ondřej)

22.5.2023 Přebory Prahy 2023 - 23 cenných kovů

Pro první nejcennější kov si doběhla juniorka Kristýna Hrušková na krátkých překážkách za čas 15.21 (v rozběhu PB 15.20). Na další zlato si druhý den sáhl Honza Skalička na 1500 m za výkon 3:52.68. Třetí zlato si pak vyskákal junior Adam Schejbal ve trojskoku za osobák 13.30 m. Poslední nejcennější kov si vyběhla mužská A štafeta 4x400 m ve složení Končický-Kulhánek-Hrdina-Skalička v čase 3:41.75.

Dvě stříbrné medaile si odvezl z Julisky Tom Nevole. Jednu z 400 m, kdy vylepšil svůj oddílový rekord časem 46.82 a druhý den přidal druhou na 200 m v SB 21.37. Druhý stříbrný double si připsala Regina Procházková – 1500 m (4:47.48 SB) a 3000 m (10:21.65). Stříbro na 400 m mezi ženami brala Anička Suchomelová za osobák 58.47. Její stájová kolegyně Eve Vorlová si stříbro vybojovala v běhu na 800 m juniorek v osobáku 2:18.95. O další stříbrné medaile se zasloužili vytrvalci - Barča Velenská na 1500 m juniorek díky času 5:08.35 SB, Bety Ukolova na 3000 m př. časem 11:39.51 a Tom Hrdina na stejné trati za čas 10:55.52. V technikách si stříbra vyskákali naši výškaři - Marek Peřich mezi muži za 2.01 SB a Honza Zuzánek mezi juniory za 1.83 SB. Poslední dvě stříbra braly naše štafety – mužská B štafeta 4x400 m ve složení Kučera A.-Kučera P.-Holý-Zuzánek za 3:57.07 a ženská A štafeta 4x400 m ve složení Vorlová-Mrázová-Štanclová-Suchomelová za 4:00.70.

Bronzové medaile pak putovaly v bězích Jirkovi Nývltovi na 800 m za 1:56.67 SB, Petru Kučerovi na 1500 m za 4:23.55, Bety Ukolové na 3000 m za osobák 10:40.54 a Emmě Horáčkové na 3000 m př. za 12:20.15. V technikách si ještě pro bronz doskočil v trojskoku junior Honza Zuzánek v osobním rekordu 12.24 m. Poslední bronz brala B štafeta žen na 4x400 m ve složení Hrušková-Velenská-Procházková-Rýdlová za čas 4:25.81.

Všem závodícím i trenérům gratulujeme k medailím, osobákům, sezóňákům a obecně skvělým výkonům, a přejeme hodně štěstí do dalších závodů!!!

(Benda Ondřej)

20.5.2023 Dva bronzy na Přeboru Prahy v hodu kladivem

Včera proběhl oddělený přebor Prahy v kladivářských soutěžích na Vinohradech a na startu byli čtyři spartakovští zástupci. V soutěži mužů obsadil třetí místo Šimon Skoumal (46,98 m). Pátý pak ve stejné soutěži skončil Erik Čížek (46,36 m).

V soutěži žen získala bronzovou medaili Štěpánka Germeková (45,54 m), zatímco Kateřina Kodadová byla za 43,51 m na čtvrtém místě.

Přebor Prahy v ostatních disciplínách probíhá dnes a zítra na Julisce, takže můžete přijít podpořit spartakovské barvy.

(Benda Ondřej)

19.5.2023 Vítězství mužských týmů na 1. kole ligových soutěží

V neděli proběhly v Třebíči a Českých Budějovicích ligové soutěže 1. a 2. ligy za účasti našich mužských a ženských „A“ a „B“ týmů.

V Třebíči byli na 1. lize úspěšní muži „A“, kteří kolo vyhráli před dlouholetým účastníkem extraligy ASK Slavia Praha. Družstvo poprvé jako vedoucí vedl Radek Fischer a hned si připsal takto cenný skalp. Bodově se nejvíce dařilo Tomáši Nevolemu (32 b.), Michalu Járovi (24,25 b.) a Honzovi Skaličkovi (22,75 b.). Za zmínku jistě stojí výkon Toma Nevole na 400 m 47.24, který je stále nejlepším výkonem v ČR v probíhající sezóně.

Ženské áčko obsadilo třetí místo. Nejlepšími bodmankami v týmu Jardy Nevečeřala byly Kája Brůhová (32 b.), Regina Procházková (18,5 b.) a Zuzka Kubicová se Štepánkou Germekovou (16 b.).

V Českých Budějovicích závodily na 2. lize „B“ týmy. Mužský tým pod vedením Honzy Fehera zvítězil, ženské družstvo Martiny Feherové skončilo sedmé. Nejvíce bodujícími byli Adam Žák (35,75 b.), Honza Zuzánek (19,25 b.) a vedoucí týmu Honza Feher (18,25 b.). V ženách se dařilo Tereze Kinkorové (16 b.), Emě Kyselicové (13 b.) a Anně Rýdlové (11,25 b.)

Druhé kolo je na programu další víkend, kdy 27.5. proběhne 1. liga na pražské Slavii, zatímco 28.5. bude 2. ligu hostit Plzeň.

Gratulujeme a držíme palce všem do dalších závodů!

(Benda Ondřej)

15.5.2023 Bronz na MČR v běhu do vrchu

V sobotu proběhl na trati Hodkovice nad Mohelkou - Ještěd český šampionát v běhu do vrchu a přinesl historicky první spartakovskou medaili z této disciplíny. Bronzovou medaili získala na trati dlouhé 7,7 km (463 m+/60 m-) juniorská běžkyně Markéta Kodejšová, jež se současně věnuje orientačnímu běhu pod vedením trenéra Vaška Zakouřila.

Gratulujeme! (Benda Ondřej)

13.5.2023 Spartakovské veteránky na MU v Kolíně

Minulou sobotu se v Kolíně uskutečnilo veteránské mezistátní šestiutkání (ČR s družstvy A a B) a v českém reprezentačním dresu se představila čtveřice spartakovských veteránek.

Nejvíce se dařilo Denise Severové, která zvítězila na 400 m v čase 61.75. Současně pak byla Denisa i členkou vítězné štafety na 4x400 m.

Těsně pod stupni vítězů skončila na čtvrtém místě v běhu na 1500 m Mia Stewartová (5:56.24). Karolína Jeníková si v Kolíně střihla dvojboj - nejprve obsadila šesté místo v chodeckém závodě na 3000 m (18:08.51) a následně byla devátá v běžeckém závodě na 5000 m (24:31.36). Sedmá pak skončila Jindřiška Noasová v oštěpu za výkon 35.73 m.

České ženské reprezentační A družstvo i s Denisou, Miou a Jindřiškou mezistátní utkání ovládlo před Rakouskem a Maďarskem. Karolína s českým B družstvem skončila čtvrtá. Stejné pořadí družstev bylo i při započítání kategorie mužů.

Gratulujeme!

(Benda Ondřej)

8.5.2023 Úspěšné Víceboje na Děkance

Sobota a neděle patřila Děkanka vícebojařům, jenž se pokoušeli o vylepšení svých rekordů či o pokoření limitů na vrcholné mezinárodní soutěže.

Nejúspěšnější byl juniorský vícebojař Michal Jára, který získal v desetiboji 7461 bodů (11.06-7.08-12.91-196 PB-50.44=14.71-39.26-460-48.06-4:41.16). Tento výkon znamená jak pokoření nominačního kritéria pro MEJ v Jeruzalémě, tak i vylepšení vlastního oddílového rekordu! V dlouhodobých českých tabulkách se zařadil dokonce na 10.místo.

Jeho parťák z MSJ v Cali v loňském roce Jirka Češka zkoušel ve vloženém závodě na 800 m také pokořit kritérium pro MEJ v Jeruzalémě. Nakonec Jirkovi unikl limit o pouhé 4 setiny, když zaběhl 1:49.54.

I v sedmibojařské soutěži žen padl oddílový rekord, o který se postarala Natálie Olivová se součtem 5369 bodů (14.76-166-12.22-26.53=590 PB-38.81-2:21.80). Její výkony v dálce, na překážkách a v oštěpu znamenají 2., 4. a 6. místo dlouhodobých spartakovských tabulek.

V soutěži mužů dosavadní desetibojařský oddílový rekord Michala Šídy těsně odolal, jelikož Roman Baše získal 6892 bodů (11.19 PB-691 PB-10.54-196-50.77=16.02-37.25 PB-410-44.34-4:32.59 PB) a na oddílák ztratil jen 4 body. Dálkařský výkon znamená posun na 5. místo dlouhodobek.

Dorostenka Bára Kličková šla svůj první dorostenecký sedmiboj a kromě nového osobáku 4633 bodů (14.70-157-12.16-27.32=507-29.83 PB-2:34.10) se zařadila na druhé místo dlouhodobých tabulek. Všechny uvedené vícebojaře a vícebojařky trénuje Honza Koutník.

V soutěži starších žákyň jsme měli pětinásobné zastoupení. Nejlépe si vedla Linda Plačková se ziskem 3696 bodů. Dále pak byly Barbora Máchová (3438 bodů), Michaela Kandová (2646 bodů), Eliška Hrubá (2539 bodů) a Tereza Prokopová (2106 bodů).

Všem gratulujeme a držíme palce do dalších závodů!

(Benda Ondřej)

7.5.2023 Moira Stewartová mistryní ČR v maratonu

Dnes se v ulicích Prahy uskutečnil další ročník Pražského mezinárodního maratonu, jehož součástí je český šampionát.

Pro svou první zlatou medaili na této distanci si doběhla v čase 2:31:54 Moira Stewartová. Ačkoliv Moira rozbíhala na limit pro MS v Budapešti (1/2 1:13:46), tak bohužel tento pokus nebyl úspěšný a svěřenkyni Vaška Janouška v Maďarsku neuvidíme.

Na skvělém sedmém místě doběhla další spartakovská běžkyně Lenka Koubková, která zaběhla 2:54:39.

Oběma gratulujeme!

(Benda Ondřej)

5.5.2023 O víkendu Víceboje na Děkance

Nadcházející víkend bude patřit na Děkance vícebojařům. Dohromady je přihlášeno přes 100 vícebojařů ve všech kategoriích a jistě se bude na co koukat. Ve hře bude jak překonání osobních rekordů, tak i pokoření limitů na vrcholné mezinárodní akce v roce 2023. Současně patří tento závod do vícebojařské výzvy ČAS.

Přijďte fandit a podpořit jak domácí spartakovské závodníky, tak i jejich soupeře ze všech koutů republiky. Využít k tomu budete moci i otevřené Bistro na Dvoustovce.

(Benda Ondřej)

4.5.2023 Mistrovství ČR veteránů v krosu

V rámci závodu Běh na rozhlednu Veselý vrch proběhlo v sobotu Mistrovství ČR veteránů v krosu.

Hned dvě spartakovské veteránky skončily na stupních vítězů v kategorii W 55 - 59. Na 2. místě se umístila Karolína Jeníková a na 3. místě Mia Stewartová. Zároveň obě naše závodnice obdržely cenu za družstvo v jedné kategorii.

Gratulujeme!

(Benda Ondřej)

1.5.2023 Černošice meeting 2023

O víkendu se nezávodilo jen v Žilině. Spartakovské barvy byly vidět i v Černošicích ve výškařském sektoru!

V kategorii žen si pro druhé místo doskákala Amálka Johnová, když překonala látku ve výšce 164cm PB.

Mezi muži se blýskl druhým místem a výkonem 196cm Martin Vaněk a Roman Baše bral místo třetí za výkon 193cm.

Moc gratulujeme jak závodníkům tak jejich trenérům! (Ondrková Hana)

30.4.2023 MČR v běhu na 10.000 m

Ve slovenské Žilině včera proběhl šampionát na dráhové desítce. Krásné páté místo zaznamenala Regina Procházkova v čase 37:51.37, čímž si o 56 vteřin vylepšila osobní rekord a upevnila si druhé místo našich dlouhodobek.

Honza Skalička obsadil osmé místo, když zaběhl 31:03.47 a o minutu si také zlepšil osobní maximum. V dlouhodobých tabulkách ho tento výkon řadí na čtvrté místo.

Oběma svěřencům včetně trenéra Vaška Janouška gratulujeme! (Benda Ondřej)

25.4.2023 Satalické chodecké ligové kolo

V sobotu se v pražských Satalicích v rámci tradičního závodu Praha-Brandýs uskutečnilo chodecké klání na 10 km pro 2.kolo ligových soutěží.

Nejlépe se dařilo Johaně Petříkové, která za osobní rekord 57:06 ve své skupině vyhrála a bere 13 bodů. Johana tak navázala na povedené vystoupení o týden dřív v Olomouci, kde zašla na trati 20 km oddílový rekord 1:57:34!

V soutěži mužů skončil opět na druhém místě Michal Řežábek v osobáku 57:33. Páté místo vybojoval matador "A" družstva Vašek Janoušek v čase 58:33. Oba tak získali pro spartakovské áčko 19 bodů.

Nejvíce bodů však získaly chodkyně "B" týmu. Ema Kyselicová zvítězila v osobáku 63:12 a na druhém místě došla Kája Jeníková v čase 68:22. To znamená, že berou skvělých 24 bodů.

Další ligová chůze je na programu až 4.6. v Novém Městě nad Metují.

Gratulujeme k pěkným výkonům!

(Benda Ondřej)

19.4.2023 Začala nám letní atletická sezóna

V úterý 18.4. nám začala na Děkance letní atletická sezóna prvními žákovskými závody. Prosíme proto, hlaste se na pořádání závodů. (Nakládal Tomáš)

5.4.2023 Ligová chůze v Rumburku

V neděli 2. dubna se uskutečnily na stadionu v Rumburku chodecké soutěže pro 1. kola ligových soutěží.

Úspěšnější byly v tomto ohledu ženy, jelikož ve své prvoligové skupině Johana Petříková zvítězila v závodě na 10.000 m v osobáku 57:23.05 a zajistila spartakovskému "A" družstvu žen 13 bodů. Tímto výkonem se zařadila na 2. místo dlouhodobých spartakovských tabulek.

Ema Kyselicová ovládla svou druholigovou skupinu v závodě na 5000 m za PB 29:48.25, přičemž hned za ní došla Kája Jeníková v čase 31:25.83. Obě tak přinesly "B" družstvu žen 24 bodů.

V soutěži mužů na 10.000 m jsme měli v rámci 1. ligy dvojnásobné zastoupení. Pro druhé místo a 11 bodů si došel v osobáku 55:53.08 Michal Řežábek. Další chodec na startu Vašek Janoušek byl po 8,4 km za technické prohřešky diskvalifikován. Oba šli závod se stužkami na počest letos zesnulého chodeckého trenéra Petra Brandejského.

Chůze pro 2. kolo je na programu 22. dubna v rámci závodu Praha - Brandýs v Satalicích.

(Benda Ondřej)

9.3.2023 Přebor Prahy mladšího žactva

Minulý týden proběhl ve Stromovce pro mladší žactvo vrchol halové sezóny - Přebor Prahy.

Nejlepšího umístění ze spartakovských závodníků dosáhl dálkař Petr Zelenka, který si za osobák 476 cm vysloužil stříbrnou medaili. Na bronzový stupínek vystoupil sprinter Patrik Malý, jenž na 150 m zaběhl osobák 20.33.

Mezi nejlepších osm se ještě dostali čtvrtí Petr Zelenka na 150 m (PB 20.45) i Oskar Jelša ve výšce (142 cm) a sedmí Matěj Hošek na 60 m překážek (11.12) a Kateřina Dandová na 800 m (PB 2:37.93).

Gratulujeme a ať se daří i ve venkovní sezóně!

Foto: Pražský atletický svaz

(Benda Ondřej)

1.3.2023 MČR juniorů a dorostu – bronz pro Amálku Johnovou

Víkend patřil v ostravské hale republikovému šampionátu juniorských a dorosteneckých kategorií. Nejvíce se dařilo výškařce Amálce Johnové, která si za osobák 170 cm vyskákala premiérovou bronzovou medaili. Jejím trenérem je Vláďa Franěk.

Další umístění mezi nejlepšími osmi zaznamenal Jirka Češka (trenér Vašek Janoušek), jenž doběhl na 1500 m juniorů na šestém místě za 4:00.55. Na celkovém šestém místě a prvním nepostupujícím do finále na 200 m dorostenců skončil svěřenec Tomáše Nakládala Lukáš Mareš v osobáku 22.74. Lukáš se představil i na 60 m, kde za SB 7.31 bral celkové 16. místo.

Desáté místo obsadila štafeta juniorek na 4x200 m Kličková-Hrušková-Vorlová-Gucfová v čase 1:45.80. Všechny členky štafety závodily v Ostravě i individuálně. Evelína Vorlová skončila celkově 12. na 800 m dorostenek v osobáku 2:22.48. Bára Kličková byla na 60 m překážek 16. za 8.99, Kristýna Hrušková ve stejné disciplíně juniorek 23. (9.64) a Sofie Gucfová na 400 m juniorek 20. (60.32).

Na překážkách závodili i dorostenec Filip Starý, když bral 20. místo za 8.60 a juniorka Viki Šmeralová - 22. místo za 9.38. V trojskokanském sektoru obsadil 13. místo junior Adam Schejbal za 12.41 m a v dálkařském sektoru si 14. místo vyskákal dorostenec Honza Šafránek za rovných 6 m.

Všem moc gratulujeme a tento víkend nás čeká MČR žactva opět v Ostravě.

(Benda Ondřej)

24.2.2023 Přebor Prahy staršího žactva

První den přeborů byl ve znamení stříbrných medailí. O první z nich se postarala Linda Plačková na tyči, když překonala laťku ve výšce 2,41 m. O druhé stříbro se postarala Julča Rybářová na trati 3000 m časem 11:52,57 (neskutečně vylepšený PB) a zařadila se tak na druhé místo dlouhodobých žákovských tabulek v této disciplíně.

Druhý den si Julča doběhla pro druhý cenný kov, tentokrát bronzový. 1500 m zvládla proběhnout v čase 5:23,00 SB.

Obě děvčata trénují pod vedením Kristýny Fetterové, Radka Fischera a Hanky Ondrkové. O dalším víkendu je ještě čeká žákovské MČR v Ostravě. Držíme palce!

(Ondrková Hana)

20.2.2023 MČR mužů a žen - bronz pro Martina Vaňka

V Ostravě se o víkendu konalo Mistrovství ČR dospělých. Spartak Praha 4 měl největší zastoupení ve výškařském sektoru. Závod mužů byl plný nezdařených pokusů a oprav. Nejvíce toho využil Martin Vaněk, který za výkon 201 cm bral bronzovou medaili. Jeho trenér Marek Peřich měl horší zápis, a tak se stejným výkonem zaznamenal páté místo (jeho trenérem je Jaroslav Bába). Vícebojař Roman Baše zapsal 196 cm a skončil devátý. Závodil ještě na trati 60 m překážek, kde se umístil na 15. příčce za 8,77 s. Trénuje u Honzy Koutníka.

Závod se velmi vydařil Káje Brůhové, která letos poprvé závodí s novou technikou otočky. Předvedla vyrovnanou sérii a za halový osobák 12,84 m ukořistila krásné čtvrté místo. Její trenérkou je Zuzka Kubicová.

Dobře načasovanou formu měli také svěřenci Vaška Janouška na trojce. Regina Procházková si zaběhla nový osobní rekord 10:05,98 a doběhla pátá. Martin Olšanský také zlepšil své osobní maximum na 8:41,39 a skončil jedenáctý.

Na obou nejkratších sprintech se ukázal Tom Nevole, svěřenec Tomáše Nakládala. Na dvoustovce zaběhl SB 21,87 s, což ho zařadilo na osmou příčku, šedesátka za 6,98 s znamená 14. místo v ČR.

Naší nejmladší závodnicí byla dorostenka Amálka Johnová, která za 165 cm brala pěkné desáté místo.

Všem moc gratulujeme a tento víkend nás čeká MČR mládeže.

(Kubicová Zuzana)

14.2.2023 Nábor do atletické přípravky na druhé pololetí

V úterý 21.2.2023 proběhne druhý nábor do atletické přípravky pro ročníky 2016-2012.

Sraz: 15:00 u hlavní budovy.

S sebou: sportovní oblečení, běžecké boty na ven i do haly (pro jistotu kvůli počasí).

Přihláška: ZDE

Těšíme se!

(Kubicová Zuzana)

13.2.2023 Bronzové medaile z MČR pro Natku Olivovou a Johanu Petříkovou

V sobotu a neděli pokračovalo ve Stromovce MČR ve vícebojích, přičemž v neděli se uskutečnil i chodecký šampionát. Pro bronzovou medaili si v pětiboji žen dokráčela Natálie Olivová, když posbírala 3791 bodů (9,09-165-12,09-536-2:23,37) a o bod uhájila stupně vítězů. Současně se zase o kousek přiblížila spartakovskému oddíláku Aleny Rücklové.

V sedmiboji mužů jsme měli na startu Romana Bašeho. Ten svým bojovným výkonem a vítězstvím v závěrečném kilometru nakonec získal páté místo v osobáku 5073 bodů (7,26-6,60 PB-10,61-195=8,69-3,90-2:39,85). I Roman si upevnil druhé místo spartakovských dlouhodobek jako Natka.

Jedenáctá skončila v pětiboji mezi juniorkami Viki Šmeralová za magických 3333 bodů (9,25-150 PB-10,55 PB-532-2:34,32). Všichni tři zmínění se připravují pod vedením Honzy Koutníka.

V chodeckých závodech na 3000 m jsme měli dvojnásobné zastoupení. Mezi ženami brala bronzovou medaili Johana Petříková (15:31,45) a navázala tak na loňské stříbro. Na pátém místě mezi dorostenkami došla Ema Kyselicová (18:10,24). Obě jsou svěřenkyněmi nedávno zesnulého trenéra Brandejského.

Všem gratulujeme!

(Benda Ondřej)

11.2.2023 Bronz Barbory Kličkové na vícebojařském MČR

Včera začalo v pražské Stromovce MČR v halových vícebojích a v kategorii dorostenek se představily Bára Kličková a Amálka Johnová.

Svou pětibojařskou pouť dotáhla Bára Kličková až na bronzový stupínek a po loňském žákovském bronzu přidala ten dorostenecký. Celkem posbírala svěřenkyně Honzy Koutníka 3643 bodů a vylepšila tak vlastní oddílový rekord (8,97-159 =PB-12,76 PB-523-2:31,91 PB).

Amálka Johnová, jenž se připravuje pod vedením Vládi Fraňka, obsadila 13.místo, když posbírala nové osobní maximum 3321 bodů (9,59 PB-165-9,15 PB-491-2:27,36 PB).

V rámci MČR proběhla i gratulace Janu Kervitcerovi, který včera oslavil krásné 80. narozeniny. Svojí závodní a následnou trenérskou kariéru začínal před přesunem na PSK Olymp Praha právě ve Spartaku Praha 4 a vždy se na Děkanku při různých příležitostech rád vrací. I my se přidáváme ke gratulantům!

O víkendu MČR pokračuje. V pětiboji žen se představí Natálie Olivová, v juniorkách Viki Šmeralová a v mužském sedmiboji Roman Baše. V chodeckých mistrovských závodech na 3000 m to pak bude v ženách Johana Petříková a v dorostenkách Ema Kyselicová.

Gratulujeme a držíme dále palce!

(Benda Ondřej)

7.2.2023 Halové Přebory Prahy

Na pražských přeborech se nejvíce dařilo našemu dorostu. Vícebojařka Bára Kličková (trenér Jan Koutník) získala hned tři zlaté medaile. Závod vyhrála na trati 60 m překážek za čas 8,85 s, v dálce za osobní rekord 525 cm a v kouli za 12,38 m. Podobně si vedl také Lukáš Mareš, který zvítězil na dvoustovce ve velmi pěkném čase 22,80 s. V dálkařském sektoru předvedl halový osobák 641 cm a o jeden centimetr tak přeskočil oddílového parťáka Honzu Šafránka, který získal stříbrnou medaili. Lukáš se připravuje ve skupině Tomáše Nakládala. Honza Šafránek, který trénuje u Vladimíra Fraňka, získal ještě bronz ve skoku do výšky za 171 cm. Z této skokanské skupiny pochází také Amálka Johnová, která vyhrála závod ve skoku do výšky dorostenek a za 166 cm přidala do své tréninkové ,,stáje" zlatou placku. Ještě jedno prvenství se našim dorosteneckým zástupcům povedlo. Filip Starý ovládl závod na 60 m překážek výkonem 8,61 s, jeho tréninkový kolega Matyáš Lukeš doběhl druhý za 8,65 s. Oba patří do skupiny manželů Feherových. Třetí místo obsadila ještě Evelína Vorlová na osmistovce za čas 2:24,98, což je její nové osobní maximum. Jejím trenérem je Tomáš Nakládal.

Juniorky si vyzávodily jedinou medaili. Viky Šmeralová (tr. Koutník) získala stříbro v dálce za 546 cm. V kategorii dospělých se dařilo hlavně běžcům. Martin Olšanský doběhl druhý na trati 1500 m za 4:02,59, Regina Procházková získala taktéž stříbrný cenný kov na trojce za čas 10:17,43. Oba se připravují pod vedením Vaška Janouška. V koulařském sektoru se již lépe s novou technikou otočky srovnala Kája Brůhová a za vrh dlouhý 12,24 m vybojovala bronz. Její trenérkou je Zuzka Kubicová. Stejnou medaili vyběhla ještě štafeta ve složení Starý F.-Jaroš-Helcl-Mareš za 1:33,03.

Celkově naši atleti a atletky získali 16 medailí (7-5-4). Gratulujeme a držíme palce na MČR.

(Kubicová Zuzana)

19.1.2023 Zemřel doc. MUDr. Petr Brandejský

11.1.2023 Akademické MČR

V pondělí proběhly tradičně ve strahovské hale "akademičky" i za účasti vysokoškolských studentů našeho klubu. Nejúspěšnějšími byli Tomáš Nevole a Marek Peřich, jenž získali ve svých disciplínách stříbrné medaile. Tomáš (ČVUT Praha) na 60 m za čas 6.98, Marek (ČZU Praha) ve výšce 205 cm.

Šestá místa obsadili Adam Starý v tyči (450 cm, UK LF Plzeň Praha), a Anna Suchomelová na 400 m (59.59, UK 2.LF Praha). Osmá skončila Kája Brůhová v kouli (11.41, UK FTVS Praha), jedenáctý Tim Nedvěd v kouli (11.11, UK PF Praha) a dvacátý Jirka Zelenka na 1500 m (4:33.05, UK MFF Praha).

Gratulujeme!

(Benda Ondřej)

9.1.2023 Úspěšné Přebory Prahy ve vícebojích

Víkend patřil ve strahovské hale pražským přeborům ve vícebojích. Úspěšnější letos byla spartakovská děvčata, jenž získala tři cenné kovy.

Zlato si při své premiéře ve spartakovském dresu vybojovala mezi ženami Natálie Olivová, když posbírala 3773 bodů (9,09-167-11,59-552-2:27,55) a jen o 30 bodů zaostala za letitým oddílákem Ály Rücklové.

Stříbro v novém oddíláku 3440 bodů (9,15-149-10,50-552-2:30,81) získala juniorka Viky Šmeralová. Zlatou medaili a oddílák 3468 bodů (8,88-152-11,69-508-2:32,09) si odvezla ze Strahova dorostenka Bára Kličková. Všechny tři trénují pod vedením Honzy Koutníka.

Mezi muži jsme měli čtyřnásobné zastoupení a nejlépe si vedl španělský závodník Munoz Luis Domínguez, když bral 4.místo za 4703 bodů. Za ním se seřadili Roman Baše (4590 b.) a Mike Dallal (4470 b.). Adam Jaroš bohužel svůj sedmiboj nedokončil.

I v pětibojařské soutěži žákyň jsme měli čtyřnásobné zastoupení - 4.Linda Plačková (2512 b.) 10.Barbora Máchová (2240 b.), 13.Lucie Dobrá (2152 b.) a 26.Barbora Matoušová (1490 b.).

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do rozbíhající se halové sezóny!

(Benda Ondřej)